Ващиковський: Україна вже довго використовує Польщу

Огляд преси

Глава польського МЗС вважає, що російська агресія не може бути відмовкою, щоб не вирішувати двосторонніх проблем.

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив в ефірі Польського радіо Trojka, що незважаючи на тривалу беззастережну підтримку, Київ використовує Варшаву.

“До цього ми стискали зуби, оскільки зважаючи на нашу військово-політичну доктрину і безпеку збереження незалежної України є безцінним. Однак ми визнали, що нас використовують, що Україна досить безтурботно дивиться на це і розраховує, що ми безумовно будемо підтримувати її безпеку і незалежність, стояти на її боці в конфлікті з Росією і не вимагати вирішення двосторонніх проблем – історичних або освітніх”, – заявив польський міністр.

Він наголосив, що “російська агресія не може бути відмовкою, щоб не вирішувати двосторонніх проблем”.

За словами Ващиковського, серед головних проблем у відносинах Польщі та України – питання історії, освіти, а також “повернення майна, в тому числі церковного”.

Міністр поінформував, що після візиту до Львова 4-5 листопада він хоче зустрітися з президентом Польщі Анджеєм Дудою, проте хороших новин у нього немає.

“Я хочу представити президенту те, що побачив, і те, що почув у Львові під час переговорів. Я можу лише зазначити, що у мене немає оптимістичних новин для президента” – сказав глава МЗС Польщі.

Ващиковський додав, що рішення про поїздку в Україну в середині грудня Дуда повинен прийняти самостійно, “але ситуація досить складна”.

Раніше повідомлялося, що Польща чекає від України конкретних кроків з історичних питань.