Конгресмен США: Росія управляє сепаратистами на Донбасі

Огляд преси

Американський законодавець після візиту в Україну стурбований агресією РФ.

Конгресмен США від штату Оклахома Стів Рассел завив в інтерв’ю, що Росія намагається розхитати порядок і безпеку в Східній Європі, в тому числі підірвати союзників НАТО, передає Укрінформ.

“Путін зараз зосереджений на тому, щоб підірвати регіон Східної Європи, в тому числі союзників з НАТО”, – зазначив Рассел, який недавно відвідав Румунію, Молдову та Україну.

Говорячи про ситуацію в Україні, конгресмен наголосив, що це – унікальна і самодостатня країна, яка має багато ресурсів, однак зараз вона змушена протистояти російській агресії.

“Росія незаконно відрізала частини їхньої території – Крим, регіон Донбасу, розташований на сході України, де вони (росіяни – ред.) взагалі очолили так званих “сепаратистів”, які не є такими. Зрозуміло, що росіяни керують ними, навіть до найменшого підрозділу, і постачають їм озброєння”, – наголосив Рассел.

Він вважає, що США має хвилювати те, що відбувається в Україні, оскільки країни на Сході Європи, що входять до складу НАТО, можуть зазнати російської агресії, і це буде означати війну для Сполучених штатів.

Рассел також зазначив, що Україна прагне до європейських цінностей і хоче стати частиною Західного світу.

Раніше в Держдепі США заявили, що американський лідер Дональд Трамп хоче, аби Україна повернула свої території.