У Суркова розповіли подробиці переговорів з Волкером

Огляд преси

В обговоренні формату місії ООН інші країни “нормандського формату” участі не беруть.

Нова зустріч спеціального представника США щодо України Курта Волкера і помічника президента РФ Владислава Суркова відбудеться після узгодження її порядку денного. Про це повідомив директор Центру політичної кон’юнктури Олексій Чеснаков, якого вважають близьким до Суркова, в інтерв’ю ТАСС.

“По-перше, проблема може полягати в щільному робочому графіку шановного Владислава Юрійовича. По-друге, знаю, що йде процес узгодження порядку денного цієї майбутньої зустрічі. Це теж потребує якогось часу. Кінець року – завжди складний період для подібних заходів”, – зазначив експерт.

Він також нагадав, що Росія наполягає на подальших переговорах щодо миротворців ООН на Донбасі, якщо її концепція в цьому питання буде підтримана в цілому. Зокрема, що сили ООН повинні забезпечити озброєну охорону Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ.

Також сили сторін повинні бути розведені на всій лінії зіткнення. А між ними повинні перебувати спостерігачі СММ ОБСЄ, охоронювані силами ООН. Крім того, спостерігачі СММ ОБСЄ інспектують всю територію конфлікту з обох боків від лінії зіткнення. У цих інспекційних рейдах їх також повинні супроводжувати представники збройної охорони ООН.

“Наскільки мені відомо, американці згодні були обговорювати параметри цієї базової концепції … Саме тому була призначена зустріч Суркова і Волкера в Белграді 13 листопада. Але, всупереч цим домовленостям, на саму зустріч Волкер привіз пропозиції, несумісні з російською концепцією”, – повідомив Чеснаков.

Він також додав, що в обговоренні формату місії ООН інші країни “нормандського формату” участі не беруть.

“Волкер веде ці переговори самостійно … Волкер, безумовно, перебуває в контакті з представниками країн “нормандського формату”. На цьому етапі європейські колеги виставили його вперед, оскільки завдання узгодження позицій важке і невдячне. Вони спостерігають, що з цього вийде”, – додав Чеснаков.

Нагадаємо, Волкер і Сурков в ході зустрічі 13 листопада в Белграді обговорили стан справ в дипломатичній сфері щодо зусиль з припинення війни на Донбасі. Серед іншого американська сторона запропонувала розширити зону присутності місії, не обмежуючись лише кількома постами на лінії зіткнення, а також збільшити її чисельний склад і розширити повноваження.