Представник НАТО в Україні: Альянс не боїться РФ

Новини України

Олександр Винников наголосив, що будь-яка атака Росії буде відбита, оскільки НАТО посилило присутність на сході.

Глава представництва НАТО в Україні Олександр Винников заявив в інтерв’ю Українським новинам, що альянс не бачить загрози з боку Росії для своїх союзників.

“Ми посилили свою присутність в східному регіоні НАТО, включаючи багатонаціональні бойові групи, які були розгорнуті в кожній з країн Балтії. І ця присутність є сигналом, що альянс єдиний і буде захищати своїх союзників. Будь-яка атака проти будь-якої країни Балтії або будь-якого іншого союзника буде відбита. Для нас це питання стримування. Але зараз ми не бачимо жрдної загрози для наших союзників”, – зазначив Винников.

Коментуючи навчання Захід-2017, він вказав, що, за оцінками союзників, в них брали участь десятки тисяч російських військових, що значно перевищує той ліміт, який визначений віденським документом.

При цьому глава представництва НАТО акцентував, що альянс не шукає протистояння з РФ.

“Ми збільшили свої оборонні можливості для стримування в східній частині нашого альянсу: у трьох країнах Балтії та Польщі. І це найбільше збільшення сил з часів “холодної війни”. Але ми не шукаємо нової “холодної війни”, ми шукаємо миру, і водночас не можемо заплющувати очі на те, що Росія порушує правила”, – підсумував Винников.

У НАТО стурбовані активністю російських підводних човнів

Раніше Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що альянс готовий захищати всіх союзників за будь-якої загрози.