Україна вводить біометричний контроль на кордоні

Новини України

Контроль вводиться для громадян з 71 країни.

З 1 січня 2018 року Україна запускає систему фіксації біометричних даних іноземних громадян. Про це написав глава МВС Арсен Аваков у Facebook.

Відтепер громадяни 71 країни, в тому числі Росії, зобов’язані будуть здавати відбитки п’яти пальців для ідентифікації при в’їзді в Україну та завчасно направляти повідомлення про мету перебування.

“Ми перекриємо всі стаціонарні пункти пропуску, а потім – і малі пункти пропуску місцевого значення. Ці бази даних дозволять нам увійти в десятку країн з найкращою верифікацією осіб, які перетинають кордон. Вже зараз Україна входить в десятку країн за кількістю запитів і відповідей з базами Інтерполу. Це дає нам високу гарантію, що до нас не потрапляють кримінальні елементи”, – написав Аваков.

У свою чергу в Держприкордонслужбі зазначають, що на пунктах пропуску в районі проведення АТО біометрична перевірка російських громадян відбуватися не буде, вони не зможуть перетнути КПВВ, якщо заїхали з непідконтрольної території.

Також в ДПСУ зазначили, що біометричний контроль на адміністративному кордоні з Кримом не стосуватиметься громадян України, які проживають на півострові.

Нагадаємо, біометричний контроль на кордоні працює в тестовому режимі з 27 грудня.

Як працює біометрія на кордоні

Залишити відповідь