Лутковська розповіла про зустрічі з “омбудсменами” сепаратистів

Новини України

Найважче на контакт йдуть представники ЛНР, розповіла омбудсмен.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська регулярно проводить переговори з так званими омбудсменами ЛНР і ДНР. Про це вона розповіла телеканалу 112 Україна.

“Станом на сьогоднішній день на непідконтрольній території залишилися пенітенціарні установи. Там залишилися люди, які відбувають покарання. На жаль, так у нас вийшло, що десь 20% всіх пенітенціарних установ перебували на території Донбасу, частина з них залишилася на непідконтрольній території”, – повідомила вона.

За словами омбудсмена, поверненням цих осіб займається лише вона.

“Сьогодні єдина, по суті, людина, яка займається питанням повернення на підконтрольну територію тих осіб, які відповідно до рішення суду України відбувають покарання, – це, по суті, я. Тому я так чи інакше спілкуюся”, – пояснила Лутковська.

Обмудсмен уточнила, що найлегше спілкування відбувається з представниками ДНР.

“Станом на сьогоднішній день вдалося перевести з непідконтрольної території (Донецької області, – ред.) 166 людей, і вони сьогодні відбувають покарання на території, підконтрольній Україні, відповідно до українського законодавства. З представниками так званої ЛНР переговори досі тривають. На жаль, жодної людини звідти перевести в рамках таких домовленостей ще поки не вдалося”, – розповіла Лутковська.

Як наголошується, що згідно з повідомленнями підконтрольних сепаратистам ресурсів “омбудсменом ДНР” є Дар’я Морозова, а в Луганську “захистом прав людини” займається Ольга Кобцева.

Нагадаємо, омбудсмен розповіла про осіб, які відмовилися від обміну полоненими з ЛДНР.

Залишити відповідь