ОБСЄ зафіксувала понад 240 вибухів на Донбасі

Новини України

У Донецькій області за добу зафіксовано більшість порушень режиму припинення вогню.

Спостерігачами Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співпраці в Європі за добу було зафіксовано понад 240 вибухів в Донецькій і Луганській областях. Про це йдеться в звіті місії за період з 19:30 7 січня до 19:30 8 січня, оприлюдненому на сайті ОБСЄ.

Так, у Донецькій області Спеціальна моніторингова місія констатувала збільшення кількості порушень режиму припинення вогню, якщо порівнювати з попередньою добою (зафіксувавши приблизно 235 вибухів проти орієнтовно 150).

Зокрема, пізно увечері 8 січня і вночі 9 січня спостерігачі, перебуваючи в центрі Донецька, чули 16 вибухів невизначеного походження за 5-12 км на північний захід. Також удень 9 січня, здійснюючи моніторинг на центральному залізничному вокзалі Донецька, протягом орієнтовно години команда місії чула 44 вибухи невизначеного походження і близько 50 черг із великокаліберного кулемета – всі за 3-5 км на захід.

Водночас 9 січня, перебуваючи за 1 км від підконтрольного уряду с. Пищевик, члени патруля місії чули 10 вибухів, оцінених як постріли з озброєння невстановленого типу, і 1 вибух невизначеного походження – всі за 1-2 км на північний схід, а також 9 вибухів невизначеного походження і вогонь зі стрілецької зброї на невстановленій відстані на північному сході.

“У Луганській області Спеціальна моніторингова місія зафіксувала аналогічну кількість порушень режиму припинення вогню і меншу кількість вибухів (6), якщо порівнювати з попередньою добою (12 вибухів)”, – заявили спостерігачі.

Нагадаємо, раніше спостерігачі ОБСЄ зафіксували понад 130 вибухів у Донецькій і Луганській областях.

Залишити відповідь