У Польщі заявили, що прийняли 75 тисяч біженців з Донбасу

Огляд преси

На сьогоднішній день в Польщі перебувають близько півтора мільйонів українців.

У Польщі перебувають більш як 1,5 мільйонів українців, 5% з яких є вихідцями з Донбасу. Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький на зустрічі з іноземними журналістами, повідомляє TVN 24.

“Ми хочемо переконати наших партнерів з ЄС, що ми виконуємо нашу частину зобов’язань у справі міграції, але наша ситуація інша, ніж ситуація в Італії чи Греції. Сирія і Лівія – не єдині вразливі і складні регіони з точки зору походження міграції”, – сказав Моравецький.

У цьому контексті він згадав про велику міграцію до Польщі з України, заявивши, що на сьогоднішній день в Польщі перебувають “близько 1,5 млн українців, серед яких приблизно 5% приїхали з району Донбасу, де тривають бойові дії”.

За його словами, Польща відстоює позицію, що допомагати біженцям з Близького Сходу і Африки потрібно в місцях їхнього походження. Серед прикладів допомоги в місцях походження міграції прем’єр-міністр згадав про участь польського уряду, зокрема, в Європейській ініціативі з розширення економічних інвестицій.

Раніше Моравецький заявляв, що Польща прийняла понад 100 тисяч біженців з України.