У Криму активіста судитимуть за пост у ВКонтакте

Новини України

Співробітники Слідчого комітету затримали кримського активіста Євгена Каракашова за публікацію в соціальній мережі ВКонтакте. Його звинувачують в провокації ненависті або ворожнечі і публічних закликах до тероризму.

В Євпаторії правоохоронці затримали активіста Євгена Каракашова. Другого лютого на нього чекає суд, повідомив його адвокат Олексій Ладин, повідомляє Медиазона.

Як зазначається, Каракашова підозрюють у провокації ненависті або ворожнечі і публічних закликах до тероризму після його публікацій в соціальній мережі ВКонтакте.

Претензії слідчих пов’язані з відеозаписом, який Каракаш опублікував в одному зі своїх акаунтів наприкінці 2014 року, і з текстом, який він з іншого в січні 2017 року виклав в чат з 35 учасниками, розповів адвокат, посилаючись на постанови про порушення кримінальної справи.

Дослідивши телетекст, що починається зі слів “гранату застосовуйте проти” і закінчується словами “у вікна органів влади, удачі”, експерти слідства вирішили, що в ньому містяться ознаки спонукання до тероризму. Ознаки екстремізму і збудження ненависті слідчі побачили у відеозаписі останнього інтерв’ю так званих “приморських партизанів”. В інтерв’ю вони пояснюють свої мотиви. Запис включено в список екстремістських матеріалів.

Приморськими партизанами називають членів групи, які в 2009-2010 роках здійснювали збройні напади на міліціонерів в Примор’ї. Підозрюваних оточили в Уссурійську на початку червня 2010 року і всіх, крім двох, затримали після штурму будинку, в якому вони ховалися. Їхнє останнє інтерв’ю визнав екстремістським Канавінський районний суд Нижнього Новгорода в квітні 2012 року.

Нагадаємо, в Криму за три місяці заарештували 49 кримських татар.

Залишити відповідь