За несплату аліментів закриють виїзд за кордон

Новини України

Набув чинності закон про посилення відповідальності за несплату аліментів. Тепер боржникам не дозволять залишати країну і керувати автомобілем.

В Україні з сьогоднішнього дня набув чинності закон про посилення відповідальності за несплату аліментів. Закон передбачає обмеження виїзду за межі країни боржника, який не платить аліменти, пише УНІАН.

Також до боржника, у якого є заборгованість зі сплати аліментів в розмірі, який сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, можуть застосовувати такі заходи: тимчасово обмежити його в праві керувати транспортним засобом, користуватися вогнепальною мисливською, пневматичною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, спорядженими гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, а також обмежити в праві полювання.

Також пропонується новий вид адміністративного стягнення у вигляді соціальних робіт, які полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, у вільний від роботи чи навчання час платних суспільно корисних робіт, вид яких визначатимуть органи місцевого самоврядування.

Нагадаємо, в Україні запрацював публічний реєстр боржників щодо сплати аліментів. У ньому перебуває вже понад 75 тисяч записів.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Залишити відповідь