Е-декларування в Україні під загрозою – НАБУ

Новини України

Глава антикорупційного бюро вважає, що орган, відповідальний за перевірку декларацій, просто не працює і не виконує своїх функцій.

Директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник заявив в інтерв’ю Reuters, що електронне декларування доходів чиновників під загрозою через те, що Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) фактично не перевіряє декларації.

“Орган, відповідальний за перевірку цих декларацій, просто не працює. Електронне декларування … могло б стати дуже ефективним інструментом боротьби з корупцією, але, на жаль, оскільки цей орган (НАЗК) майже не був створений і не почав свою роботу, інструмент нині під загрозою”, – заявив Ситник.

Агентство відзначає, що в НАПКА поки не прокоментували заяви директора НАБУ, але раніше причиною своєї нездатності обробити сотні тисяч декларацій називали відсутність програмного забезпечення та бюрократичні перешкоди.

Раніше єврокомісар Йоханнес Хан заявив, що проблема перевірки електронних декларацій чітко пов’язана з недоукомплектованістю штату НАЗК, а також через брак необхідного обладнання.

Новини відКорреспондент.netв Telegram. Підписуйтесь на наш канал ttps://t.me/korrespondentnet