Є загроза скасування рішення у справі Януковича – ГПУ

Новини політики

У справі екс-президента України Віктора Януковича можуть скасувати рішення через застосування заочної процедури, заявили в Генпрокуратурі.

Рішення у справі екс-президента України Віктора Януковича можуть скасувати через застосування заочної процедури. Про це заявив начальник департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, передає Радіо Свобода.

“Дозвіл суду на заочне розслідування – це черговий крок до завершення справ стосовно тих осіб, які слідство за матеріалами зібраних доказів вважає організаторами злочинів, скоєних під час протесту. Але заочна процедура, яка регулюється КПК, викликає велику кількість нарікань з точки зору відповідності міжнародним конвенціям і практиці Європейського суду. На практиці це може означати, що, навіть пройшовши цю процедуру, можна однозначно отримати скасування вироку міжнародним судом”, – зазначив він.
Горбатюк припустив, що є люди, яким вигідні сумніви в легітимності судових процесів.
“Іноді складається враження, що, мабуть, комусь вигідно, щоб були сумніви в легітимності цих процесів, щоб ті, хто під ними перебувають, у подальшому отримували шанс чисто з процедурних питань скасувати вироки у справах”, – вважає він.
Нагадаємо, Печерський районний суд Києва дав дозвіл на здійснення заочного досудового розслідування щодо екс-президента Віктора Януковича в іншій справі щодо розстрілів на Майдані.
ГПУ підозрює Януковича в зраді. Як доказ виступає фотокопія його заяви від 1 березня 2014 року з проханням ввести війська Росії на територію країни.
Новини відКорреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш каналhttps://t.me/korrespondentnet

Залишити відповідь