Нацрозвідка США: Україні загрожують дочасні вибори

Новини України

Невдоволення населення темпом реформ, погіршення стандартів життя, загострення політичних протистоянь можуть привести до дострокових виборів в Україні, йдеться в доповіді директора Нацрозвідки США.

Україні загрожують внутрішні потрясіння, якими готова скористатися Росія, аби змінити прозахідну орієнтацію Києва. Про це йдеться в доповіді директора Національної розвідки США Дена Коутса Оцінка глобальних загроз розвідувальними службами США, опублікованій у вівторок, 13 лютого.

У документі йдеться про фактори, які загрожують економічному відродженню України і можуть потенційно привести до змін в її зовнішній політиці.

“Невдоволення населення темпом реформ, погіршення стандартів життя, думки про те, що корупція посилюється, і загострення політичних протистоянь напередодні запланованих президентських і парламентських виборів в 2019 році можуть призвести до дострокових виборів”, – наголошується в доповіді.

Коутс додав, що лідери опозиції спробують скористатися невдоволенням населення, щоб послабити президента України Петра Порошенка і правлячу коаліцію напередодні виборів 2019 року.

Американська розвідка також прогнозує, що конфлікт на сході України буде заморожений в нинішньому вигляді, і вважає наступ кожної зі сторін малоймовірним.

“Розрахунки кожної зі сторін можуть змінитися, якщо вона побачить, що інша сторона серйозно кидає виклик статусу-кво”, – йдеться в документі.

Крім цього, в доповіді наголошується, що Росія буде продовжувати військову, політичну та економічну кампанію проти дестабілізації України, щоб придушити і розгорнути зусилля Києва, спрямовані на інтеграцію в ЄС і посилення зв’язків з НАТО.

“Київ буде продовжувати чинити опір будь-яким поступкам, яких вимагає Москва, але майже напевно не відновить в 2018 році контроль над районами на сході України, які зараз контролюються Росією”, – вважають в розвідці США.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що за проведення дострокових виборів Верховної Ради виступають 57,1% українців, а проведення дострокових президентських виборів підтримують 54,5%.

Як повідомлялося раніше, Петро Порошенко відкидає дострокові вибори в Україні.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Залишити відповідь