Омбудсмен: Повернення Саакашвілі в Польщу законне

Новини України

Валерія Лутковська наголосила, що відкрила провадження і звернулася із запитами до держслужби, оскільки процедура депортації Михайла Саакашвілі викликає питання.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська заявила в ефірі 5 каналу, що реадмісія лідера партії Рух нових сил Михайла Саакашвілі з України в Польщу була законною, але є питання до процедури її здійснення.

“Реадмісія дійсно була законною. Інше питання, яким чином вона виконувалася і чи не було в даному випадку надмірного застосування сили стосовно людини. Це питання, яке залишається”, – зазначила Лутковська.

Вона також вказала, що хотіла б з’ясувати, чи можна здійснювати реадмісію особи, яка має статус обвинуваченого.

Омбудсмен нагадала, що відкрила провадження і звернулася із запитами до Державної прикордонної служби, Державної міграційної та іншої служби щодо процедури реадмісії Саакашвілі.

“Запити тільки відправлені, я чекаю відповіді. В залежності від того, якими вони будуть, можна буде говорити про порушення чи ні”, – пояснила Лутковська.Омбудсмен відкрила справу за витурення СаакашвіліНагадаємо, 12 лютого Саакашвілі затримали в Києві і відправили до Польщі за процедурою реадмісії.

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтеся на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Залишити відповідь