Політв’язень Абдуллаєв перебуває в критичному стані – МЗС

Новини України

Міністерство закордонних справ України вимагає пустити до Узеїра Абдулаєва українських лікарів. Стан здоров’я затриманого критичний, час пішов на години.

Затриманий в Криму Узеїр Абдуллаєв перебуває в критичному стані. Про це в понеділок, 30 квітня, заявила прес-секретар МЗС України Мар’яна Беца в Twitter.

“У СІЗО Сімферополя в критичному стані перебуває незаконно затриманий Узеїр Абдуллаєв. Час пішов на години”, – повідомила вона.

Беца також написала, що МЗС вимагає допустити до Абдулаєва українських лікарів.

В СІЗО Сімферополя в критичному стані знаходиться незаконно затриманий Узеір Абдуллаєв. Час пішов на години. Вимагаємо допустити укр лікарів

— Mariana Betsa (@Mariana_Betsa) 30 апреля 2018 г.

27 квітня в ході судового засідання у “Верховному суді Криму” фігурант сімферопольської “справи Хізб ут-Тахрір” Узеїр Абдуллаєв заявив скарги на стан здоров’я і ненадання йому медичної допомоги в СІЗО.

“Захист заявив в суді під протокол, що у нього третю добу висока температура, під 40 градусів, і головне – опухла ліва нога. Узеїр навіть попросив у суду дозволу не вставати під час засідання. При цьому діагноз хвороби йому не повідомляють”, – сказав Крым.Реалии адвокат Абудллаєва Сергій Легостов.

Приблизно місяць тому Абдуллаєва вивозили з СІЗО в 6 міську лікарню Сімферополя, де екстрено прооперували руку від гнійного утворення.

“Лікар попередив, що його хвороба дуже серйозна, оскільки гній дійшов практично до кістки, наполягав на госпіталізації Узеїра, але ніхто не звернув на це уваги. Зараз симптоми повторюються. Виходить, йому як би надали медичну допомогу, прокололи курс антибіотиків, заглушили інфекцію, але це було неналежне лікування”, – сказала дружина підсудного Фера Абдуллаєва.

Так званий “Верховний суд Криму” 10 квітня продовжив арешт фігурантам сімферопольської “справи Хізб ут-Тахрір” Теймуру Абдуллаєву, Узеїра Абдуллаєву, Айдеру Саледінову, Рустему Ісмаїлову і Емілю Джемаденову.

Як повідомлялося, що ФСБ проводить масові обшуки у кримських татар. Раніше російські силовики провели обшуки в Джанкої і Нижньогірському районі Криму.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet