Фукуяма розповів, як Україні подолати корупцію

Новини політики

Відомий американський професор відвідав зустріч Діалоги про майбутнє в Києві. Корупцію він назвав “дуже поширеним в Україні феноменом”.

Відомий американський філософ і політолог Френсіс Фукуяма заявив, що для подолання корупції в Україні необхідно наділити НАБУ додатковими повноваженнями, а також посилити судову гілку влади, повідомляє 24 канал.

Таку думку професор Стенфордського університету США висловив у кулуарах зустрічі Діалоги про майбутнє в Києві.

“Здебільшого корупція має політичне забарвлення… Корупція – це дуже поширений в Україні феномен, дуже багато корумпованих людей є саме в політиці”, – зазначив Фукуяма.

На його думку, корупціонери використовують своє становище для власного збагачення.

“НАБУ має отримати ширші повноваження… Для того, щоб проводити, по-перше, слідчу діяльність, а потім притягати винних до відповідальності. Звичайно, потрібно посилити судову гілку влади, оскільки нині вона не така незалежна. Це є критично важливими елементами для забезпечення верховенства права”, – переконаний політолог.

Фукуяма зазначив, що жодного зростання рівня життя населення не можна досягти без економічного зростання країни і закликав не обмежувати свободу слова в Україні.

“Я думаю, що факт наявності війни в Україні не повинен створювати передумов для обмеження або свободи слова, демократичного дискурсу, або свободи самовираження”, – зазначив він.

Френсіс Фукуяма – відомий американський філософ, політичний економіст, публіцист японського походження. Професор Стенфордського університету. Автор відомої статті “Кінець історії і остання людина”. Тривалий час займався дослідженням СРСР і Росії.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтеся на наш канал https://t.me/korrespondentnet