У МЗС спростували зростання антисемітизму в Україні

Новини України

МЗС України спростувало інформацію про те, що в країні зростає рівень антисемітизму. У відомстві заявили, що антисемітські провокації часто інспіровані РФ.

Міністерство закордонних справ рішуче спростовує будь-які інсинуації і звинувачення в нібито збільшенні проявів антисемітизму на території України, повідомляє прес-служба відомства.

“Україна послідовно засуджує будь-які прояви нетерпимості або публічні антисемітські заклики, а правоохоронні органи розслідують і притягують до відповідальності кожного винного в таких правопорушеннях. Подібні ганебні провокації часто інспіровані кремлівським режимом, який за допомогою інструментів гібридної агресії намагається розхитати політичну ситуацію і вкотре кинути на Україну тінь антисемітизму”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що в жовтні 2017 року Національна поліція викрила координоване з Росії злочинне угруповання, яке роками здійснювало напади на місця релігійного паломництва, пам’ятники архітектури та культові споруди, в тому числі здійснювало осквернення синагог.

“За даними моніторингової групи прав національних меншин неурядової організації Конгрес національних громад України, протягом 2017 року в Україні не було зафіксовано жодного випадку насильства на ґрунті антисемітизму, а за результатами опитування PEW Research Center, рівень антисемітизму в Україні є найнижчим в Центрально-Східній Європі”, – зазначили в МЗС.

У відомстві також додали, що “відповідь України на будь-яку провокацію завжди буде чіткою і послідовною: невідворотність покарання для порушників і організаторів, справедливість і об’єктивні факти для тих, хто проводить політику маніпуляцій і пропаганди”.У Рівненській області влаштували погром на могилі рабина

Нагадаємо, раніше в Конгресі США 56 членів парламенту висловили занепокоєння щодо повідомлень про “заперечення Голокосту” в Польщі та Україні, а також шануванням в Україні “нацистських колабораціоністів”.


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.