Інститут нацпам’яті попередив Adidas про символіку СРСР

Новини України

Відомство звернулося до Adidas-Україна на тлі появи інформації про виготовлення серії спортивного одягу із зображенням герба Радянського Союзу і написи USSR до Чемпіонату світу з футболу.

Український інститут національної пам’яті в листі до дочірнього підприємства Adidas-Україна нагадав про відповідальність за поширення в країні продукції з використанням заборонених символів комуністичного тоталітарного режиму.

Для жителей Украины и других стран таким же нарушением является использование советской символики под которой погибли миллионы наших земляков”, − говортся в обращении главы”>”Ідея виготовити одяг, прикрашений нацистською свастикою, не мала б шансів на втілення в компанії Adidas. Для жителів України та інших країн таким же порушенням є використання радянської символіки під якою загинули мільйони наших земляків”, – говориться в зверненні глави інституту нацпам’яті Володимира В’ятровича.

Зазначається, що в разі виявлення фактів розповсюдження подібних товарів компанії Adidas на території України відомство буде звертатися до правоохоронних органів для притягнення до відповідальності винних осіб.

В інституті нацпам’яті нагадали, що в Україні діє Закон Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів і заборона пропаганди їхньої символіки.

Кримінальний кодекс передбачає обмеження волі терміном до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої за публічне використання зазначеної символіки.

Раніше в МЗС Литви негативно відреагували на випуск сукні Adidas з символікою Радянського Союзу.


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.