СБУ заявила про зрив замовного вбивства спецслужбами Росії

Новини України

Оперативники затримали завербованого громадянина України під час спроби проникнення в будинок судді для його ліквідації.

Співробітники контррозвідки Служби безпеки України запобігли у Луганській області замовленому спецслужбами РФ терористичному акту стосовно одного з колишніх високопосадовців судової системи.

Про це повідомила прес-служба СБУ у вівторок, 8 травня.

“Оперативники СБУ задокументували, що російські спецслужби завербували українського громадянина, який відбував покарання на тимчасово окупованій території Донбасу. За їхнього сприяння він був звільнений з в’язниці і погодився виконувати диверсійно-розвідувальні та терористичні завдання на території України”, – йдеться в повідомленні.

У СБУ встановили, що зловмисник в березні 2018 року отримав завдання від кадрового офіцера спецслужб РФ щодо здійснення теракту стосовно представника української судової системи.

“Він здійснив поглиблене вивчення об’єкта посягань і розвідку за місцем проживання, а також отримав кошти для вчинення злочину. За задумом російських кураторів, вбивство судді повинно було дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в Луганській області і підірвати довіру населення до правоохоронних органів”, – стверджують в СБУ.

Оперативники контррозвідки і бійці спецпідрозділу Альфа затримали зловмисника під час спроби проникнення в будинок судді для його фізичної ліквідації.

У СБУ зазначили, що затриманий агент спецслужб РФ також зізнався у виконанні низки розвідувальних завдань. Він займався відео- та фотофіксацією місця дислокації однієї з військових частин, наявної техніки і озброєння, окремих залізничних вузлів на території Луганщини, вивчав системи безпеки одного з бізнес-центрів в Києві.

“За їхнє виконання зловмисник отримував від представника спецслужб РФ гроші під час особистих зустрічей в Москві”, – наголосили в СБУ і додали, що зараз тривають першочергові слідчо-оперативні дії.

Затримання російського агента. Фото: СБУ

Раніше СБУ заявила про зрив провокацій Росії до 9 травня. Оперативники виявили двох жителів Київської та Сумської областей, які шукали охочих за гроші взяти участь в “марші Безсмертного полку” в різних містах України.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet