У МВС почали розробку плану деокупації Донбасу

Новини України

До кінця літа план з деокупації Донбасу повинен бути вже закінчений. План включатиме дві частини: підготовчу та практичну.

У Міністерстві внутрішніх справ України почали розробляти план заходів з деокупації Донбасу, який планують завершити влітку. Про це повідомив глава МВС Арсен Аваков під час засідання з головами всіх центральних органів виконавчої влади системи міністерства, передає прес-служба відомства.

“Уже влітку ми повинні мати цей документ на руках. Він включатиме дві частини: підготовчу та практичну. Основна мета плану – звільнення тимчасово окупованих територій, відновлення конституційного ладу України, захист прав і свобод наших громадян”, – сказав Аваков.
На його думку, до обговорення плану потрібно залучати громадськість.
Зі свого боку, керівник робочої групи, радник міністра Іван Варченко зазначив, що група виділила всі виклики і загрози на тимчасово окупованих територіях. “Робоча група, яка працювала над цим планом, виявила всі виклики. Зокрема, кримінального, соціально-економічного характеру, пов’язані з веденням бойових дій, інформаційні, культурні та політичні. А також виробила шляхи їх подолання”, – заявив Варченко.
Аваков зазначив, що всі представники центральних органів виконавчої влади мають опрацювати пункти плану і найближчим часом подати свої зауваження.
“Ми повинні бути готовими до того, що треба буде прийти на звільнену територію і відразу починати роботу. Кожен з наших підрозділів повинен її розуміти. У нас є вже подібний досвід на таких територіях і, як свідчить практика, дуже часто наші фахівці вирішують не тільки питання безпеки, а навіть побутові проблеми місцевого населення”, – сказав міністр внутрішніх справ.
Раніше секретар Ради національної безпеки й оборони Олександр Турчинов заявив, що спочатку Україна поверне весь Донбас, а потім анексований Крим.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтеся на наш канал https://t.me/korrespondentnet