В ОБСЄ заявили, що вогонь у відповідь – це теж порушення домовленостей

Новини України

Обидві сторони заявляють, що вони відкривають лише вогонь у відповідь і обстріли тривають. Незважаючи на надані сторонами гарантії припинення вогню, порушення фіксуються щодня.

Будь-яке відкриття вогню у відповідь є порушенням домовленості про режим тиші на Донбасі. Про це заявив перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Олександр Хуг на брифінгу в Краматорську 15 травня, повідомляє Українська правда.

Він зазначив, що з другої половини квітня спостерігачі СММ ОБСЄ сприяють встановленню локальних “вікон тиші” для проведення ремонтних робіт на Донецькій фільтрувальній станції.

“Разом з тим відповідальність за припинення стрільби лежить не на моніторинговій місії, а на сторонах”, – наголосив він.

Хуг зазначив, що незважаючи на надані сторонами гарантії припинення вогню в районі ДФС, спостерігачі щодня фіксують там обстріли.

“Обидві сторони заявляють, що вони відкривають тільки у відповідь вогонь…але це також є порушенням досягнутих домовленостей про припинення вогню. Будь-яке застосування озброєння є порушенням”, – заявив він.

За словами Хуга, близьке розташування позицій сторін (в деяких місцях вони розташовані уздовж однієї дороги) і наявність у них важкого озброєння (танки, міномети, артилерійські установки) підживлює напруженість і призводить до того, що можуть виникати загострення.

“Це озброєння ми фіксуємо по обидва боки лінії зіткнення”, – зазначив представник ОБСЄ, зазначивши, що поки важку зброю не буде відведено, ризики залишатимуться.

Раніше Павло Клімкін закликав главу ПА ОБСЄ використовувати наявні засоби та інструменти, щоб змусити Кремль припинити агресію проти України.

Нагадаємо, в березні в ОБСЄ заявляли, що їхні патрулі блокують місцеві жителі.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet