На Донбасі зростає безробіття

Новини України

Головними проблемами є низький рівень підприємництва та новоствореного бізнесу, низький рівень відповідності кандидатів вимогам вакансій, а також відтік мотивованих кадрів з регіону.

У Луганській і Донецькій областях в період з 2013 по 2017 рік рівень зайнятості знизився на 5-10%, а рівень безробіття зріс на 5-7%. Про це йдеться в дослідженні Чотири роки у війні. Криза робочої сили на Донбасі, повідомляє у вівторок, 15 травня, Інтерфакс-Україна.

“Тенденції, які спостерігаються в Україні за останні роки, показують кризу робочої сили у всіх регіонах. Але на Донбасі, зокрема в прифронтових населених пунктах ця криза ускладнена бойовими діями, відтоком кадрів, який спостерігається через війну, а з іншого боку значною кількістю внутрішньо переміщених осіб”, – заявила експерт громадської організації Фундація.101 Галина Янченко під час представлення звіту в Києві.

Згідно з дослідженням, головними проблемами є: низький рівень підприємництва та новоствореного бізнесу; низький рівень відповідності кандидатів вимогам вакансій, відтік мотивованих кадрів з регіону, зокрема за кордон; неефективність Центрів зайнятості.

“Якщо говорити про рівень зайнятості, то можна побачити, що в 2013 році в Донецькій і Луганській областях був 60%, то в 2017 році зменшення було до 55% в Луганській області і 50% в Донецькій”, – зазначив експерт аналітичного центру Український інститут майбутнього Ярослав Пилипчук.

Він додав, що рівень безробіття з 2013 року зріс з 8-10% до в середньому 15% в 2017 році.

Дослідження було проведено представниками ГО Український інститут майбутнього і Фундація.101 за підтримки програми розвитку ООН в Україні (UNDP). Метою дослідження була оцінка державних програм стимулювання зайнятості на Донбасі і прифронтових територіях.

Як повідомлялося, в січні у всій Україні було зафіксовано 354,4 тис. безробітних. Це на 45 тисяч більше, ніж місяцем раніше.

Водночас в грудні зріс рівень максимальної допомоги з безробіття до 7048 гривень. Однак, середній розмір допомоги на одного безробітного становив 2 331 гривню.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet