Арешт активів Газпрому вплине на транзит – РФ

Новини політики

Дії української сторони мають негативний ефект на подальші переговори щодо газових контрактів, заявив Новак.

Заходи, що вживаються Нафтогазом України щодо примусового стягнення з Газпрому $2,6 млрд, не сприяють вирішенню питання стосовно продовження термінів транзиту газу через Україну. Про це заявив міністр енергетики Росії Олександр Новак, передає Інтерфакс-Україна.

“Газпром працює над правовою стороною питання, тому звичайно на наш погляд ті заходи, які сьогодні роблять українські колеги зі стягнення заборгованості, вони не призводять до позитивного вирішення цього питання з точки зору подальшої взаємодії та обговорення на майбутнє ситуації, пов’язаної з поставками газу в Україну, з транзитом і так далі. Тому ми вважаємо, що для подальших партнерських відносин негативний ефект завдають такі дії. І бачимо, що з боку європейських держав, які націлені на те, щоб були відрегульовані ці відносини, є якесь здивування тим, що це так сьогодні відбувається”, – заявив російський міністр.

При цьому він допустив, що уряд РФ може розглянути питання про підтримку Газпрому у зв’язку з арештом його активів, але після юридичних консультацій.

“Сьогодні йде ще юридична робота того процесу, який був запущений. І коли буде юристами проведена відповідна оцінка, і дані рекомендації, тоді можна буде щось конкретне говорити”, – сказав він.

Напередодні прес-служба Нафтогазу повідомила про те, що суд заарештував голландські активи Газпрому для виплати українській компанії $2,6 млрд відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу.

У Газпромі заявили, що зможуть пояснити ситуацію після отримання та вивчення документів у даній справі.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet