Париж і Берлін представлять пропозиції щодо Донбасу

Новини політики

На зустрічі міністрів закордонних справ нормандської четвірки будуть представлені ініціативи Німеччини та Франції за рішенням ситуації на сході України.

У понеділок, 11 червня, в Берліні відбудеться зустріч глав МЗС країн нормандської четвірки, на якій Франція і Німеччина мають намір представити свої ініціативи щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Про це повідомив офіційний представник МЗС Франції, передає ТАСС.

“Як наголосив 24 травня президент Французької Республіки в ході свого візиту в Санкт-Петербург, майбутні місяці будуть грати вирішальне значення. Без досягнення конкретних зрушень у таких сферах як безпека, політика, гуманітарна допомога та економіка під питанням опиниться саме довіра до нинішнього мирного процесу. Необхідно докласти всіх зусиль до того, щоб знайти вихід із ситуації, зазначеної сотнями щоденних порушень режиму припинення вогню, десятками смертей щомісяця, а також використанням важких озброєнь і погіршенням гуманітарної ситуації для населення в зоні конфлікту”, – йдеться в заяві.

У зв’язку з цим Франція і Німеччина, зазначив представник французького зовнішньополітичного відомства, виступлять “з пропозиціями дій у кожній з вищезгаданих сфер для того, щоб добитися виникнення позитивної динаміки, яка дозволить просуватися до повної реалізації мінських угод”.

Як наголошується в заяві, ці пропозиції можуть також посприяти “відновленню, на основі здійснення локальної автономії, суверенітету України над територіями, що знаходяться в даний час під контролем сепаратистів”.

МЗС Франції також зазначає, що Жан-Ів Ле Дріан, “вперше беручи участь в переговорах в нормандському форматі на міністерському рівні, в ході зустрічі, також як його німецький колега (Хайко Маас) висловить прагнення Франції та Німеччини домогтися того, щоб сторони (конфлікту) негайно включилися в реалізацію положень Мінських угод від вересня 2014 і лютого 2015 року”.

Французьке дипломатичне відомство в зв’язку з цим також нагадує, що “міністерська зустріч в Берліні проводиться як результат недавніх контактів, здійснених між главами держав і урядів країн “нормандської четвірки”.

Нагадаємо, в кінці травня глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що не бачить сенсу в нормандській зустрічі.

Востаннє глави МЗС “четвірки” зустрічалися в лютому 2017 року.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet