Ситник заявив, що американці провели в НАБУ аудит

Новини політики

Глава НАБУ заявив, що протягом чотирьох місяців іноземна комісія проводила аудит роботи бюро.

Через неможливість провести державний аудит роботу Національного антикорупційного бюро перевірила іноземна комісія. Про це у вівторок, 12 червня, заявив керівник НАБУ Артем Ситник, передає 112 Україна.

“Не маючи можливості отримати державний аудит, ми між собою говорили, що повинні себе перевірити, тому що дуже багато процесів відбувається, і важливо, щоб хтось незалежний подивився на ці процеси з боку. Тому ми звернулися до наших американських і європейських колег, було проведено зовнішнє оцінювання нашої роботи. Вчора особи, які його проводили, презентували звіт”, – заявив глава Бюро.

Він зазначив, що було отримано 47 рекомендацій з боку комісії, як поліпшити і оптимізувати роботу НАБУ.

“Цей аудит тривав 4 місяці, це був досить глибокий аудит, його проводили люди, які займаються цим в Міністерстві юстиції США. Я думаю, що швидше не буде, десь до півроку”, – підсумував Ситник.

Директор НАБУ нагадав, що аудит ще не проводився жодного разу.

“Я вважаю неправильним, коли ми працюємо вже третій рік і жодного разу не проводився аудит. Ті дії, які відбувалися в парламенті, свідчать про те, що більшість розглядало це як можливість розправи над керівництвом, тому шукало людину, яка в будь-якому випадку підпише негативний висновок. Тому ця історія так довго тривала”, – сказав директор НАБУ.

При цьому він зазначив, що “третій аудитор з’явиться найближчим часом, і почнеться ця процедура”.

Крім того, Ситник заявив, що прийняття закону про Вищий антикорупційний суд не означає, що цей орган буде створений.

“Зараз в суспільстві йде така ейфорія – прийнятий закон про Антикорупційний суд. Це абсолютно не означає, що цей суд буде створений”, – заявив Ситник.

Він додав, що ризики того, що Антикорупційний суд намагатимуться зробити залежним, не зменшилися.

Нагадаємо, 7 червня парламент проголосував за створення Антикорупційного суду, а також призначив за своєю квотою аудитором НАБУ Володимира Василенка.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet