Україну обрано до економіко-соціальної ради ООН

Новини України

На Генасамблеї Організації Об’єднаних Націй за кандидатуру України проголосували представники 176 держав світу.

Генеральна Асамблея ООН під час голосування обрала Україну до складу Економічної і Соціальної Ради ООН (ЕКОСОР) на період 2019-2021 рр.

Членство України в ЕКОСОР підтримали 176 держав, повідомляє Укрінформ в середу, 13 червня.

“Для України членство в ЕКОСОР сприятиме реалізації найкращих світових практик у сфері соціально-економічних реформ. Плануємо також більш активно використовувати потенціал ООН для розв’язання актуальних гуманітарних проблем”, – заявив після процедури обрання постійний представник України при ООН Володимир Єльченко.

ЕКОСОР – один із шести ключових органів ООН, який відповідає за координацію діяльності ООН і її спеціалізованих установ в економічній та соціальній галузях. Він уповноважений, зокрема, скликати спеціальні засідання з надзвичайних ситуацій гуманітарного характеру. До складу Ради входять 54 держави-члена ООН.

Як уточнили в Постійному представництві України при ООН, 2019 року ЕКОСОР зосереджуватиметься на “розвитку рівноправного й інклюзивного суспільства, зокрема, забезпеченні гендерної рівності, посиленні соціального захисту людей з особливими потребами, поліпшенні гуманітарної ситуації в зонах конфліктів, підтримці малого й середнього підприємництва, боротьбі зі зміною клімату”.

В останній раз Україна обиралася до складу ЕКОСОР на період 2010-2012 років.

Раніше повідомлялося, що Володимир Єльченко обраний віце-головою 73 сесії Генеральної асамблеї ООН. Її новим головою стала міністр закордонних справ Еквадору Марія Фернанда Еспіноса.

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet