Мільйона пенсіонерів торкнеться зростання виплат – Рева

Новини України

Підвищення виплат з 1 липня відбудеться для тих людей, розмір пенсії яких залежить від прожиткового мінімуму.

Міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що мільйон людей отримають підвищення пенсії згідно з новим розміром прожиткового мінімуму. Про це він повідомив в середу, 20 червня, в ефірі 112 Україна.

“Зараз в результаті пенсійної реформи ми зменшуємо розрив у розмірі пенсій. І в наступний перерахунок пенсій цей розрив буде ще менший”, – зазначив міністр.

Також він пояснив різницю між мінімальною заробітною платою і пенсією.

“Є мінімальна пенсія для людей, що мають повний страховий стаж, вона встановлена ​​в розмірі 40% від мінімальної заробітної плати, це 1 489 гривень. Але … якщо ваша базова пенсія менше прожиткового мінімуму, то держава вам доплачує до прожиткового мінімуму”, – наголосив Рева.

Міністр нагадав, що прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, до 1 липня був 1373 гривні. Таким чином, мінімальна пенсія для тих, хто має стаж становить 1 489 гривень, а для тих, хто його не має – пенсія не може бути нижчою за 1373 гривні.

За словами Реви саме для мільйона громадян, які отримували мінімальну пенсію в 1373 гривні, з 1 липня її розмір підвищиться до 1435 гривень, тобто “їм доплачують до нового розміру прожиткового мінімуму 62 гривні.

Ранішеповідомлялося,щодокінцярокупенсійнийфонддвічіздійснитьперерахунокпенсійз 1 липняівгрудні.


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentne