СБУ блокувала кібератаку Росії на хлоропереливну станцію

Новини України

Задум кібератаки з території РФ полягав у блокуванні сталого функціонування переливної станції, заявили в СБУ.

У Дніпропетровській області співробітники Служби безпеки України блокували спробу російських спецслужб провести кібератаку на мережеве обладнання товариства Аульська хлоропереливна станція, яка є об’єктом критичної інфраструктури країни. Про це в середу, 11 липня, повідомляє прес-центр СБУ.

Зокрема, фахівці спецслужби в сфері кібербезпеки встановили, що протягом декількох хвилин системи управління технологічними процесами і системи виявлення ознак аварійних ситуацій підприємства були навмисне вражені комп’ютерним вірусом VPNFilter з території РФ. Продовження кібератаки могло призвести до зриву технологічних процесів і можливої ​​аварії, зазначили в СБУ.

“Задум кібератаки країни-агресора полягав у блокуванні сталого функціонування саме переливної станції, яка забезпечує рідким хлором для очищення води водопровідно-каналізаційних підприємств на всій території України”, – йдеться в повідомленні.

За даними відомства, в тісній взаємодії з адміністрацією товариства силовикам вдалося запобігти потенційній техногенній катастрофі.

“Для блокування ураження комп’ютерним вірусом інших складових інформаційно-телекомунікаційних систем об’єкта критичної інфраструктури, недопущення можливих катастрофічних наслідків, фахівці СБУ шкідливе програмне забезпечення VPNFilter локалізували і знешкодили”, – запевнили в спецслужбі.

Там також додали, що в травні вже фіксувалися прояви підготовки російських спецслужб до проведення кібератаки на об’єкти державного і приватного секторів з використанням саме комп’ютерного вірусу VPNFilter.

Раніше повідомлялося, що хакери з Росії заражають українські компанії шкідливими програмами, щоб створити так звані “backdoors” для масштабного скоординованого удару.

Перед цим в СБУ заявляли про блокування атаки хакерів на дипвідомство країни НАТО.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet