Рада підтримала створення реєстру зниклих безвісти

Новини України

Крім реєстру також буде створена комісія із питань зниклих безвісти за особливих обставин.

В Україні створять реєстр зниклих безвісти. За проект закону про правовий статус зниклих безвісти в другому читанні і в цілому проголосували 238 депутатів на засіданні у четвер, 12 липня.

Крім реєстру буде створена комісія з питань зниклих безвісти за особливих обставин. Комісію створять як дорадчий орган при Кабміні для координації дій з пошуку зниклих під час бойових дій або стихійних лих.

До складу комісії увійдуть представники правоохоронних органів, міністерства у справах окупованих територій, міжнародного комітету Червоного хреста.

Також передбачено, що статус зниклої безвісти людина отримує з моменту подачі заяви про її зникнення або за рішенням суду. В цьому випадку родичі або інші особи не зможуть звернутися до суду, щоб зниклого безвісти визнали померлим.

Пошуки зниклого безвісти не припиняються, поки не знайдуть його чи місце його поховання.

Члени сім’ї зниклого безвісти отримують право на соціальний захист, наприклад, на пенсію в разі втрати годувальника. Якщо іноземець або людина без громадянства зник на території України, він отримує статус зниклого безвісти, за умови, що перебував на території України законно.

Раніше повідомлялося, що з початку конфлікту на Донбасі зникли понад півтори тисячі осіб.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet