Миротворці на Донбасі: в ОБСЄ обіцяють підтримку

Огляд преси

Найскладніше зараз – це дійти до загального розуміння того, “якою має бути ця місія, що саме треба”.

В ОБСЄ будуть надавати всіляку підтримку ідеї введення миротворчої місії на Донбасі. Про це заявив генеральний секретар організації Томас Гремінгер в Краматорську на прес-конференції в п’ятницю, 27 липня.

“Я цю ідею підтримуватиму в тому випадку, якщо дійсно вона зарекомендує себе як така, яка допоможе в реальності привести до вирішення цього конфлікту. Я можу сказати, що ОБСЄ як організація буде дуже зацікавлена ​​в тому, щоб надати всіляку підтримку цій ідеї… ОБСЄ здатна багато привнести в свою чергу, і ми, звичайно, будемо раді брати участь в плануванні з самого початку”, – сказав Гремінгер.

Він також зазначив, що це можливо через продовження роботи спеціальної моніторингової місії. “Ми також можемо запропонувати додатковий цивільний компонент цієї місії, якщо в цьому буде необхідність. І можливо, якщо це буде підтримано країнами-учасницями, то можна навіть говорити про спільну місію за участю ООН”, – сказав генсек.

Але він пояснив, що сьогодні концепції розміщення подібної миротворчої місії на Донбасі “дуже різноманітні”, і найскладніше зараз – це дійти до загального розуміння того, “якою має бути ця місія, що саме треба”.

Раніше спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що Вашингтон продовжує підтримувати ідею миротворчої місії ООН на Донбасі.


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.