ЗМІ підрахували втрати Києва від корупції на митниці

Огляд преси

Süddeutsche Zeitung, спираючись на документи, митні і транспортні накладні, описує махінації, які застосовуються для ухиляння від мит.

Через корупцію на митниці Україна втрачає щороку понад чотири мільярди євро. Про це йдеться в розслідуванні видання Süddeutsche Zeitung, опублікованому в понеділок, 6 серпня.

“Це більше однієї десятої всієї дохідної частини бюджету і удвічі більше від тієї суми, яку Україна в 2018 році хоче отримати від Міжнародного валютного фонду, Євросоюзу та Світового банку”, – цитує видання Deutsche Welle.

Süddeutsche Zeitung, спираючись на документи, митні і транспортні накладні, описує махінації, які застосовуються для ухиляння від мит. Ввезені в країну товари в процесі митної реєстрації змінюють маркування, наприклад, парасольки перетворюються на щітки або дзеркала – і тільки на одній партії вантажу держава втрачає тисячі євро.

У махінаціях на митниці, за даними німецького видання, беруть участь співробітники поліції, прокуратури та СБУ. Для нелегальних угод створюються нові фірми, які контролюють люди з оточення співробітників митниці, прокуратури та офіцерів поліції.

Раніше в Державній фіскальній службі підрахували надходження від боротьби з контрабандою.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet