Глава УПЦ МП відмовився зустрічатися з екзархами

Новини України

Митрополит Онуфрій заявив, що в Українській православній церкві не мають наміру зустрічатися з екзархами патріарха Варфоломія.

Екзархи патріарха Варфоломія, що прибули до України, яким доручено прокласти шлях до автокефалії, розділили обов’язки: один буде працювати з Київським патріархатом, а інший – з Українською автокефальною помісною церквою. Про це повідомив митрополит Київський і всієї України Онуфрій учасникам екстреного Синоду, який відбувався в п’ятницю, 14 вересня, в Москві.

“Обидва так званих екзархи Константинопольського патріарха прибули в Україну. Один призначений вести переговорний процес зі стороною так званого патріарха Філарета, інший – зі стороною “митрополита” Макарія, глави УАПЦ”, – повідомив глава УПЦ Московського патріархату.

У відеозаписі звернення, опублікованому на сайті УПЦ МП, митрополит Онуфрій також зазначив, що в Українській православній церкві не мають наміру зустрічатися з цими двома представниками Константинополя.

“Ми з ними не зустрічалися і зустрічатися не маємо наміру, тому що вони сюди приїхали без нашого благословення. Як представники канонічної Церкви в Україні ми з ними спілкуватися не будемо, ну а за тим, як розвиваються події, будемо стежити”, – сказав він.

У свою чергу патріарх Кирило висловив надію на те, що священнопочаток УПЦ буде “продовжувати єдино правильний шлях – здійснювати своє служіння відповідно до канонів Православної церкви”.

Нагадаємо, Вселенський патріарх Варфоломій призначив двох своїх повноважних представників для підготовки до надання автокефалії УПЦ. В УПЦ Московського патріархату цей крок назвали ”грубим порушенням”. Синод РПЦ ухвалив припинити участь в структурах під головуванням Константинопольського патріархату.


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.