Дуда нагадав ООН про українську ядерну зброю

Огляд преси

Польщу турбує розміщення ракетних установок подвійного призначення поблизу кордону.

Президент Польщі Анджей Дуда, виступаючи в середу, 26 вересня, на засіданні Ради безпеки ООН, заявив, що організація допустила порушення Будапештського меморандуму, згідно з яким Росія, США і Великобританія гарантували Україні територіальну цілісність після приєднання Києва до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Про це пише Інтерфакс-Україна.

“Для того, щоб міжнародне співтовариство поважали, дуже важливо дотримуватися зобов’язань та обов’язків, які ми взяли на себе. З сумом хотів би звернути увагу на події в сфері безпеки в нашому регіоні – Центральній та Східній Європі. Тільки в останні кілька років ми стали свідками явного порушення Будапештського меморандуму, який гарантував територіальну цілісність України в обмін на мирне і добровільне ядерне роззброєння”, – сказав лідер Польщі.

“У рівній мірі нас турбує розміщення ракетних установок подвійного призначення поблизу наших кордонів. Все це призводить до значного погіршення безпеки в регіоні”, – додав він.

Будапештський меморандум – декларація про наміри, підписана Росією, Сполученими Штатами, Великобританією і Україною в 1994 році, згідно з якою країни обіцяли Україні захист суверенітету і територіальної цілісності в обмін на відмову від ядерної зброї.

Раніше президент України Петро Порошенко заявляв, що підписи під Будапештським меморандумом дають менше безпеки, ніж один ядерний заряд.

Україна порушила Будапештський меморандум – Лавров


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet