У МЗС розповіли, скільки моряків перебувають у в’язницях за кордоном

Новини України

Проблема втягування моряків у злочини на морі має глобальний характер й актуальна для більшості країн світу.

У в’язницях за кордоном станом на 9 жовтня перебувають майже 300 українських моряків. Про це повідомляє департамент консульської служби Міністерства закордонних справ України.

9 жовтня в МЗС презентували проект з попередження залучення моряків до злочинів на морі, забезпечення захисту їхніх прав на справедливе поводження під час кримінальних проваджень, у місцях досудового утримання і в установах відбування покарань.

Директор департаменту консульської служби Сергій Погорельцев зазначив, що необхідність реалізації проекту викликана збільшенням кількості арештів правоохоронцями іноземних держав українських моряків за підозрою в перевезенні нелегальних мігрантів, а також у контрабанді вибухових речовин і тютюнових виробів у треті країни.

“Станом на 9 жовтня понад 290 українських моряків перебувають у пенітенціарних установах за кордоном”, – сказав Погорельцев.

Голова профспілки працівників морського транспорту України Михайло Кірєєв додав, що проблема втягування моряків у злочини на морі має глобальний характер і актуальна для більшості країн світу. Зокрема, суди з українцями на борту затримували в портах Греції, Італії, Франції, Іспанії, Лівії і Нігерії.

“Реалізація проекту дасть змогу створити дієві й ефективні механізми попередження злочинів на морі, а також забезпечити захист прав моряків на справедливе поводження незалежно від місця їхнього затримання”, – додали в консульській службі.

Раніше шість громадян України були засуджені в Греції до різних термінів ув’язнення за звинуваченням у перевезенні біженців із країн Близького Сходу.

Також повідомлялося, що правоохоронці Греції та Італії утримують близько 250 українських моряків.

У Греції з початку року за перевезення нелегалів затримали 18 українців

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet