УПЦ КП затвердила форми титулу патріарха Філарета

Новини України

Священний Синод Української православної церкви Київського патріархату змінив правила титулування предстоятеля УПЦ КП Філарета.

Синод УПЦ КП затвердив повну і скорочену форму титулу свого предстоятеля. Про це в суботу, 20 жовтня, повідомляється на сайті УПЦ КП.

Рішення було прийнято на засіданні Синоду під головуванням Патріарха Філарета.

“У зв’язку зі змінами, які відбуваються в Українській православній церкві, беручи до уваги історичну традицію, практику помісних православних церков та інші істотні обставини, запровадити для предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату повну і скорочену форми титулу”, – сказано в рішенні Синоду.

Отже, повний титул має таку форму: Святійший і Блаженнійший (ім’я), Архієпископ і Митрополит Києва – матері міст Руських, Галицький, Патріарх всієї Руси-України, Свято-Успенської Києво-Печерської та Почаївської Лавр Священноархімандрит. Скорочений титул звучить як Святійший (ім’я), Патріарх Київський і всієї Руси-України.

Раніше предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет заявив, що мова богослужінь після створення в Україні єдиної помісної православної церкви буде переважно українською.

Також в УПЦ КП завили, що Священний Синод Всесвітнього патріархату зняв анафему з патріарха Філарета, а також ухвалив рішення щодо визнання незаконною анексію Київської митрополії в 1686 році. Цю інформацію підтвердив сам Філарет.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet