В ООН підрахували, скільки Україна витрачає на боротьбу з домашнім насильством

Огляд преси

Держава працює над зміною в системі реагування і запобігання насильству, що також вимагає великих коштів.

Боротьба з наслідками домашнього насильства щороку коштує Україні щонайменше 200 млн доларів. Про це заявив представник фонду ООН в сфері народонаселення в Україні (UNFPA) Павло Замостьян на прес-конференцій в п’ятницю, 2 листопада.

“Для суспільства ця проблема (домашнє насильство) має конкретне економічне вираження. Насильство в Україні, за нашими оцінками, коштує щорічно більш ніж 200 млн доларів. Це ті кошти, які витрачає щорічно і жертва, і держава на реагування та, можливо, ця сума далеко недооцінена, оскільки невелика частина – тільки 10% – звертається за допомогою, а, отже, має шанс її отримати”, – зазначив Замостьян.

Крім того, за його словами, держава працює над зміною в системі реагування і запобігання насильству, що також вимагає великих коштів.

При цьому Замостьян додав, що, крім економічного, також є великим і моральний, а також психологічний аспекти домашнього насильства.

“До насильства ми все ще ставимося толерантно, оскільки 9% чоловіків вважає, що побити жінку – то нормально”, – уточнив експерт.

Раніше в Жовтневому районному суді Харкова відбулися дебати у справі батьків, дитина яких померла від голоду і тортур.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet