Російській партії відмовили у помилуванні Сенцова

Огляд преси

Право помилування – виняткова прерогатива президента, Конституція Росії не обмежує президента в цьому праві.

Президент Росії Володимир Путін відмовився розглядати питання про помилування українського політв’язня, режисера Олега Сенцова. Про це 1 листопада повідомляє прес-служба російської партії Яблоко, яка зверталася до Путіна з проханням про помилування.

“Право помилування – виняткова прерогатива президента, Конституція Росії не обмежує президента в цьому праві. Закликаємо не боятися здійснити цей крок, найважливіший з гуманітарної, правової і політичної точок зору”, – говорилося в зверненні.

Адміністрація Путіна у відповідь на це звернення написала, що президент РФ не буде розглядати питання про помилування Сенцова без його особистого звернення та подання губернатора Ямало-Ненецького автономного округу, де утримується політв’язень.

У Кремлі пообіцяли долучити звернення партії Яблоко до прохання Сенцова про помилування, якщо він її подасть.

“Така відповідь свідчить про те, що президент знімає з себе відповідальність за рішення дуже важливого політичного і, найголовніше, гуманітарного питання – збереження життя людини, звинувачення на адресу якого політично мотивовані”, – прокоментувала лист з адміністрації Путіна голова партії Яблоко Емілія Слабунова.

Раніше заступник директора Федеральної служби виконання покарань Росії Валерій Максименко заявив, що лікувально-відновлювальні процедури щодо виведення після тривалого голодування Олега Сенцова практично завершені, а його стан повністю відновився.

Нагадаємо, Сенцов був засуджений російським судом до 20 років ув’язнення за звинуваченням в організації терактів в анексованому Криму. Він голодував з 14 травня по 5 жовтня 2018 року, вимагаючи звільнити всіх українських політичних в’язнів, які перебувають в російських в’язницях.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet