В ООН схвалили новий проект резолюції щодо Криму

Новини України

Документ повинен пройти загальне голосування в рамках 73-ої сесії Генеральної асамблеї ООН в грудні.

Третій комітет Генеральної асамблеї ООН у четвер, 15 листопада, підтримав резолюцію “Положення в сфері прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна”, яку ініціювала українська делегація. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Зазначається, що резолюцію підтримали 67 держав, проти проголосували 26, утримались 82 делегати.

Держави, які голосували ПРОТИ 🇺🇦 резолюції:

❌Вірменія, Білорусь, Болівія, Бурунді, Камбоджа, Китай, Куба, КНДР, Еритрея, Індія, Іран, Казахстан, Киргизстан, М’янма, Нікарагуа, РФ, Сербія, ПАР, Південний Судан, Судан, Сирія, Таджикистан, Уганда, Узбекистан, Венесуела, Зімбабве❌ pic.twitter.com/Yt3tTNdqUe

— UKR Mission to UN (@UKRinUN) 15 листопада 2018 р.


Документ, зокрема, підтверджує незаконність анексії Криму Росією і визначає як “порушення міжнародного права”.

Резолюція закликає всі міжнародні організації та спеціалізовані установи системи ООН при згадці Криму в своїх офіційних документах, повідомленнях і публікаціях використовувати формулювання “АР Крим та місто Севастополь, Україна, тимчасово окуповані РФ” і рекомендує те ж саме всім державам і іншим міжнародним організаціям.

Удокументінаголошується на необхідностінегайногозвільненняукраїнськихгромадяну КримутанатериторіїРосії.Узв’язку з цимокремозгадуютьсясправиОлегаСенцова,ВолодимираБалухи,ЕміраУсеінаКукута іншихполітичних в’язнів.

Крім того, комітет закликає Росію вжити всіх необхідних заходів, щоб негайно покласти край порушенням і утискам прав людини стосовно жителів Криму, а також поважати закони, що діють в Україні, і скасувати закони, введені в Криму Російською Федерацією.

Згідно з резолюцією, Третій комітет Генасамблеї ООН також засуджує незаконне встановлення РФ законів, юрисдикції і управління в окупованому Криму і вимагає, щоб Росія дотримувалася зобов’язання за міжнародним правом щодо поваги законів, що діяли в Криму до окупації.

Нагадаємо,президентПетроПорошенковсерпнідоручивдипломатампідготуватиновурезолюціющодоКриму.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet