У Литві пояснили наслідки ескалації на Донбасі

Огляд преси

Говорячи про реальну ситуацію, яка зараз склалася в Україні, Жукас зазначив, що йдеться про війну.

В Україні зараз йде війна, а збільшення масштабів російської агресії проти країни буде найгіршим сценарієм. Про це заявив головнокомандувач збройними силами Литви Йонас Вітаутас Жукас в ефірі телеканалу Прямий.

Відповідаючи на питання про наслідки масштабного вторгнення російських військ в Україну для Литви, командувач зазначив, що такий сценарій торкнеться всієї Європи.

“Такий сценарій – це найгірший сценарій. Якщо це буде, тоді ми вже не повернемося до обговорення політичної ситуації. Це буде важливо для всіх, не тільки для нас, але і для Латвії, Естонії і для всієї Європи. Це дуже великий конфлікт і велика армія. Я вважаю, що треба якось запобігти цьому. І ми розуміємо, що дороги назад немає і треба боротися за те, щоб цього не сталося”, – наголосив він.

Говорячи про реальну ситуацію, яка зараз склалася в Україні, Жукас зазначив, що йдеться про війну.

“Це війна. Там є багато загиблих людей. І це дійсно військові дії. Це такий сценарій. Пам’ятаємо, коли увійшла армія Росії, вони говорили, що це не вони, це якісь невідомі люди зайшли. А зараз ми бачимо, що це війна. І дай Бог, щоб справді не почалася справжня війна”, – підсумував командувач литовськими ВС.

Раніше президент Литви Даля Грібаускайте на зустрічі зі своїм українським колегою Петром Порошенком заявила, що литовські чиновники отримують особисті погрози від РФ через протидію російській агресії щодо України.


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.