Уже приплели СБУ. Що відбувається у справі Гандзюк?

Новини України

Убивство херсонської активістки Катерини Гандзюк обростає новими версіями та припущеннями.

Підозра в організації вбивства висунута голові Херсонської облради Владиславу Мангеру. Але розглянути взяття його під варту вже кілька днів ніяк не може Шевченківський райсуд Києва.
Адвокат Гандзюк каже, що Мангер може втекти. Сам політик називає себе невинним, а всю справу – політичною провокацією проти одного з кандидатів у президенти.
Замість розплутування клубка резонансного вбивства, цей самий клубок тільки заплутується.
Заява Мангера
Мангер заявляє, що “не був знайомий з Гандзюк і не мав з нею конфліктів”.
“Мені відомо, що Катерина дійсно співпрацювала зі Службою безпеки та перебувала в прямому підпорядкуванні генерала СБУ Данила Доценка”, – сказав Мангер.
Він стверджує, що Доценко створив на території області кілька кримінальних угруповань, які займалися вирубкою лісу, рекетом і здирництвом, і мав конфлікт з поліцією.
“Я вважаю, що Данило Доценко організував напад на Катерину Гнадзюк з метою дискредитації органів поліції. Але після того (на що у нас є неспростовні докази) як результатом нападу стали дуже важкі наслідки, відбулося фізичне знищення Катерини і використання цієї трагедії в політичних цілях” , – заявив Мангер.
Данило Доценко очолював управління СБУ в Херсонській області з 14 лютого по 22 серпня 2017 року. Зараз він працює начальником Департаменту захисту національної державності СБУ.
Адвокат сім’ї Гандзюк Євгенія Закревська назвала “реальною небезпекою” можливість втечі Мангера, якщо йому не буде обрано запобіжний захід у вигляді арешту.
“Це реальна небезпека. Те, що він може втекти, – так, це буде саме ознакою непрофесіоналізму й недостатньої вмотивованості слідчої групи і правоохоронних органів, які повинні забезпечити, щоб цього не сталося”, – заявила вона.
Реакція СБУ
У відповідь у Службі безпеки України звинуватили Мангера в наклепі.
“Через великий інтерес до заяв голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера про причетність до нападу на Катерину Гандзюк керівника департаменту СБУ Данила Доценка підкреслюю: заява Мангера, обґрунтовано підозрюваного в організації вбивства активістки Гандзюк, зроблена під час судового засідання з обрання йому запобіжного заходу , викликає навіть не подив, а обурення. Вона є абсурдною, безпідставною та наклепницькою”, – заявила прес-секретар СБУ Олена Гітлянська.
“Не виключаю, що його метою була спроба нівелювати той великий обсяг доказової бази, яку проти нього зібрала Служба безпеки України, і домогтися передачі справи в інший правоохоронний орган”, – додала Гітлянська.
Політичні мотиви
Мангер – вже колишній член партії Батьківщина. З партії його виключили після звинувачень в організації вбивства Гандзюк.
Мангер стверджує, що Доценко нібито в особистій бесіді з ним “неодноразово повідомляв про свою особисту ненависть до партії Батьківщина і Юлії Володимирівни Тимошенко”.
Голова Херсонської облради зазначив, що вважає висунуту підозру в організації вбивства активістки “політичним замовленням” і повідомив, що боїться за своє життя.
“Живим я слідству сьогодні не потрібен. Моє фізичне знищення дозволить сьогодні закрити цю справу і знайти .. назвати .. придумати винного. Офіційно заявляю, що не збираюся закінчувати життя самогубством, і якщо зі мною щось трапиться, прошу розглядати як вбивство”, – сказав Мангер.
Батьківщина також заступилася за колишнього однопартійця.
Юлія Тимошенко заявила, що Генеральна прокуратура України намагається відвести підозру від БПП у справі про вбивство Катерини Гандзюк.
“Очевидно, що це політична провокація. Очевидно, що це брудна боротьба за владу. Очевидно, що робиться все, щоб вивести БПП з-під удару і приплести до цього страшного вбивства Батьківщину… Генеральна прокуратура повинна публічно оголосити про роль членів команди БПП – Гордєєва, Рищука, Паламарчука у справі Гандзюк”, – наголосили в партії Тимошенко.
А де решта?
Власне, генпрокурор Юрій Луценко вже заявляв, що глава Херсонської обласної держадміністрації Андрій Гордєєв до вбивства не причетний.
Однак не всі в це вірять. Наприклад, нардеп Мустафа Найєм вважає відсутність Гордєєва у списку підозрюваних дивним.
“Всупереч протистоянню Петра Порошенка і Юлії Тимошенко, на місцевому рівні функціонери БПП і Батьківщини діють спільно і в особливих конфліктах не перебувають. У них спільний бізнес, спільні інтереси, спільно використовувані медіа та громадські організації. Навіть більше, Андрій Гордєєв і Владислав Мангер неодноразово публічно один одного захищали, у тому числі в контексті вирубки лісів. Докази можна знайти у відкритому доступі”, – зазначає нардеп.
Вирубка лісу, якою, якщо вірити слідству, займався Мангер і якій протистояла Гандзюк, – це одне з найбільших джерел корупції в Херсонській області. За словами Найєма, тільки протягом 2017-2018 років за такими фактами було зареєстровано 603 кримінальних провадження, з яких до суду дійшло лише 19 справ.
“Виходячи з цього, виникає логічне запитання: а де весь цей час був голова Херсонської обласної адміністрації Андрій Гордєєв? Як так вийшло, що протягом кількох років голова ОДА не знав про спільні незаконні дії свого прямого підлеглого і голови обласної ради? ” – дивується нардеп.
Без відповіді на це питання і розслідування таких корупційних схем, справа Катерини Гандзюк, на думку Найєма, виглядатиме як політичний інструмент у передвиборчій гонці.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet