Клімкін підбив підсумки Мюнхенської конференції

Новини України

Безпеки в світі стає все менше, а форумів з безпеки все більше, констатує міністр.

Російська агресія проти України досі сприймається багатьма як драматичне кіно, після завершення Мюнхенській конференції з питань безпеки написав у своєму Facebook міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

“Після двох днів занурення в реальність Мюнхенської конференції багато думок. Загалом оптимістичних, але іноді, на жаль, все-таки не дуже світлих. Російська агресія проти України досі сприймається багатьма як драматичне кіно, яке вони дивляться зі своєї комфортної диванної реальності”, – пише міністр.

“Очевидно, так деяким зручніше. І це, звичайно, дуже дратує”, – зазначає Клімкін.

Втім, за його словами, все більше стає тих, хто усвідомлює, що “далі так тривати не може – з Росією потрібно щось робити”.

“А з комфортної спостережної позиції, цього точно не зробиш. Остаточної відповіді, що і як потрібно робити поки немає. Як і немає відповіді, як протистояти тенденції, що світ стає все більш небезпечним. Але розуміння щодо джерела цієї небезпеки є майже у всіх”, – розповідає керівник українського зовнішньополітичного відомства.

Безпеки в світі стає все менше, а форумів з безпеки все більше, зазначає міністр.

“З такими темпами майбутній глобальний світ ризикує бути дуже злим. Трансатлантичне співтовариство і Європа ще оцінять значення України і наш внесок у глобальну безпеку і стабільність. І ми все більше готові це обговорювати. Це, насправді, для мене головний висновок нинішнього Мюнхена” , – додав він.

Нагадаємо, що президент України Петро Порошенко в рамках Мюнхенської конференції з безпеки провів переговори з канцлером Німеччини Ангелою Меркель.


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet