ЄС закликав звільнити заарештованих кримських татар

Огляд преси

Євросоюз очікує, що всі незаконно затримані українці будуть звільнені без зволікання.

Європейський союз в зв’язку з новими арештами в окупованому Криму закликав Росію негайно припинити протиправні дії проти кримських татар. Про це йдеться в заяві спікера Європейського союзу Майї Косьянчич, поширеній в суботу, 30 березня.

“Суд” на Кримському півострові, незаконно анексованому в України Росією, постановив, що всі 23 кримських татарина, затримані 27-го і 28 березня, будуть перебувати в попередньому ув’язненні до 15 травня”, – сказано в документі.

Косьянчич вказала, що затримані обвинувачуються в приналежності до організації “Хізб ут-Тахрір”, яка заборонена в Росії як терористична, проте не перебуває під забороною в Україні. “Європейський союз не визнає виконання російського законодавства в Криму і Севастополі та очікує, що всі незаконно затримані українці будуть звільнені без зволікання”, – заявила Косьянчич.

Також спікер Євросоюзу додала, що дії Росії – затримання і обшуки будинків кримських татар – є атакою на людей, які мирно виступають проти незаконної анексії Росією Кримського півострова і підтверджують доповідь верховного комісара ООН з прав людини, в якій вказується, що кримські татари і досі незаконно утискаються окупаційною російською владою.

“Європейський союз очікує, що Російська Федерація припинить цю практику і зробить всі необхідні кроки для забезпечення того, щоб права людини і основні свободи могли здійснюватися всіма в Криму без будь-якої дискримінації”, – вказала Косьянчич.

Нагадаємо, 27 березня в Криму проводилися обшуки, щонайменше, в 25 будинках кримських татар, в тому числі активістів громадського об’єднання Кримська солідарність. Всього було затримано 20 осіб, їх вивезли в ФСБ в Сімферополі.

У прес-службі ФСБ РФ заявили, що обшуки проводилися за місцем проживання нібито прихильників забороненої в Росії організації Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі. Проти затриманих порушено справи за статтею організація діяльності терористичної організації і участь в діяльності такої організації.

Незабаром стало відомо, що в Ростові-на-Дону затримали ще трьох кримських татар, в будинках яких напередодні проводили обшуки.


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet