Волкер: Угорщина допускає помилку, блокуючи комісію НАТО-Україна

Огляд преси

Дипломат виступає за переговори і вирішення питання щодо мови угорської меншини в Україні.

Спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що Угорщина припускається помилки, використовуючи НАТО для тиску на Україну в мовному питанні. Про це він розповів під час відеоконференції 28 травня, повідомляє Громадське.

“Я вважаю, що Угорщина допускає помилку, використовуючи НАТО як інструмент тиску на це (мовне) питання. Перед Україною стоять важливі зовнішні виклики – вторгнення і окупація Росією. Це те, що повинно турбувати кожного члена НАТО, включаючи Угорщину”, – вказав Волкер.

За його словами, блокування зустрічей комісії НАТО-Україна є помилкою, хоча він підтримує “переговори і вирішення питання щодо мови угорської меншини в Україні”.

Волкер нагадав, що зараз Угорщина продовжує блокувати засідання комісії Україна-НАТО та висловив сподівання, що ситуація вирішиться за нового президента.

“Зараз немає жодного прогресу зі зняття вето Угорщини на зустрічі між Україною та НАТО. Сподіваюся, що з обранням президентом Володимира Зеленського, рідною мовою якого є російська, але він також говорить і українською, буде домовленість між Україною і Угорщиною про те, як вирішувати питання національних меншин”, – підсумував дипломат.

Нагадаємо, конфлікт між Будапештом і Києвом спалахнув в 2017 році після прийняття закону України Про освіту, який визначає українську мову основною в освітньому процесі.

У зв’язку з цим Угорщина офіційно ініціювала в НАТО перегляд всіх програм підтримки України. Будапешт також розпочав блокування проведення засідань комісії Україна-НАТО.

У квітні цього року Угорщина назвала неприйнятним прийнятий Верховною Радою закон про мову, який закріплює за українською мовою статус єдиної державної.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet