Гройсман звітував про досягнення свого Кабміну

Новини політики

На одному з останніх засідань свого уряду Гройсман вирішив розповісти про зміни в Україні.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду в середу, 21 серпня, розповів про зміни, що відбулися за час його Кабміну.

Так, прем’єр зазначив, що з 2016 року мінімальна зарплата зросла втричі. “З квітня 2016 року мінімальна зарплата зросла втричі – до 4173 гривень або до 150 доларів. Детінізація дозволила збільшити середню зарплату вдвічі. Також вдвічі зросла пенсія”, – сказав Гройсман.

Також він нагадав, що міжнародні резерви НБУ за цей час майже подвоїлися і сьогодні складають близько 22 млрд доларів. “Міжнародні резерви на час приходу нашого уряду були 13,2 млрд доларів. Ми залишаємо країну наступному уряду з майже 22 млрд доларів США”, – сказав Гройсман.

Ще одним показником змін Гройсман назвав майже стабільний курс національної валюти, починаючи з 2016 року.

“Що важливо – ми зменшили майже на 20% до ВВП борг країни. Була проведена величезна робота для того, щоб досягти такого показника”, – сказав Гройсман.

І ще одним з показників він назвав інфляцію. Якщо в 2014 році вона була майже 25%, то вже торік рівень інфляції був 9,8%, а в цьому році 9,1%.

“Ми брали скарбницю, коли в ній було 90 млрд грн. Ми сьогодні передаємо казну з понад 130 млрд грн”, – повідомив Гройсман.

Він зазначив, що Україна вже 1363 дні живе без прямих поставок газу з боку Росії. Також він нагадав, що розпочато роботу Фонду енергоефективності, який є додатковим інструментом реалізації політики енергозбереження.

Гройсман констатував, що за останні роки в Україні оновлено та збудовано понад 7 тис. км доріг, а в проект держбюджету на 2020 рік буде закладено щонайменше 75 млрд грн.

Крім того, прем’єр зазначив, що політика дерегуляції та переведення адміністративних послуг, які надає держава в онлайн режимі, дозволили довести кількість електронних послуг до 128, а до кінця року є план отримати 200 е-послуг.

Серед іншого, прем’єр нагадав, що за сприяння уряду за три роки в Україні відкрилися 320 нових садків і дошкільних установ, відремонтовано, оновлено та збудовано з нуля загалом понад 5,6 тис. шкіл.

Глава уряду також наголосив, що за час роботи чинного Кабміну в Україні створені 85,5 тис. місць в дитячих садках, що істотно скоротило дефіцит, який в 2016 році склав 100 тис. місць.

Крім того, за даними прем’єра, вже 70% українців обрали своїх лікарів, а за програмою Доступні ліки відшкодовано 40 млн рецептів.

Серед інших досягнень Гройсман зазначив, що кількість кінострічок, знятих за три роки в Україні за підтримки урядових програм, досягне до кінця поточного року 148 фільмів.

Прем’єр також зауважив, що всі міністерства передадуть новому уряду “перехідні книги” про хід всіх проведених реформ.

Раніше Гройсман побажав успіхів новому складу Кабміну і пообіцяв розповісти про свою майбутню діяльність.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet