Иванков киевская область

Район

Район

Іванків

Іванківський район

Іванківський район утворений в 1923 році. Територія Іванківського району – 361,6 тис. га. Населення (станом на 01. 12. 2010 р.) – 31,2 тис.чол. З них понад 12300 – пенсіонерів та понад 6 тисяч дітей дошкільного і шкільного віку. 27919 жителів Іванківського району мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, в т. ч. 6040 дітей. У районі одна селищна і 26 сільських рад, яким підпорядкований 81 населений пункт.

Иванков киевская область

Район межує з Республікою Бєларусь, Житомирською та Чернігівською областями, Поліським, Бородянським і Вишгородським районами Київської області.

Після Чорнобильської катастрофи 1986 р. (згідно з постановою КМУ від 23.07.1991 р. №106) 22 населені пункти району віднесено до ІІІ зони добровільного гарантованого відселення, 59 – до ІV зони посиленого радіологічного контролю. З 1988 року він включає і 8 сіл колишнього Чорнобильського району, які не ввійшли в 30-кілометрову зону відчуження навколо ЧАЕС. Негазифікованими досі залишаються 52 села.

Протяжність Іванківського району із Сходу на Захід – майже 100 кілометрів. По території він – чи не найбільший в Україні. Але густота населення на один квадратний кілометр – дуже низька: за 25 років після Чорнобильської катастрофи чисельність населення зменшилась з понад 45 тис. чоловік до 31-ї… Смертність протягом багатьох років в середньому утричі переважає народжуваність.

Іванківщина в останні десятиліття потрапила у категорію депресивних територій. Хоч раніше район вважався сільськогосподарським з незначною часткою промисловості.

Нині в Іванкові функціонують лише 17 с/г підприємств з невеликою кількістю працюючих. Пріоритетним напрямком є вирощування зернових і технічних культур. На землях Іванківського району працюють інвестори – ТОВ “Зелена хвиля”, ТОВ “Укрзернопром-Іванків”.

Корпорацією “Агро-Союз” розроблено інвестиційний проект “Іванків” загальною вартістю 41,6 млн. дол. США, основною метою якого є організація бізнесу в галузі м’ясного і молочного тваринництва з використанням 10 тис. га ріллі та 6 тис. га пасовищ, вирощуванням 30 тис. голів свиней за рік і утриманням 1200 високопродуктивних корів.

Інші інвестори налагоджують виробництво інноваційної енергозберігаючої ізоляції (ТОВ “Вердані” у с. Макарівка), завершили будівництво заводу з виробництва будматеріалів і пластмасової тари (поблизу Іванкова).

Фірма LENNOX розробила інвестиційний проект “Створення підприємства по збору та утилізації твердих побутових відходів” потужністю 12 тонн на добу.

На кінець 2010 року в районі налічувалось 1700 суб’єктів малої підприємницької діяльності. Найбільше з них зареєстровано у сфері роздрібної та оптової торгівлі – майже 800 осіб.

Перевезення пасажирів на маршрутах загального користування здійснюють працівники приватних підприємств “ Іванків – Автолюкс ”, “ Іванків – Автотранс ” та 46 ПП. 62 суб’єкти ПП надають послуги з перевезення пасажирів у таксі Іванкова.

У Іванківському районі працює цех телекомунікаційних послуг №19 Київської обласної філії ВАТ ”Укртелеком”, 19 сільських АТС, які обслуговують загалом майже 6,5 тис. телефонних номерів Іванкова. Діє міжрайонний центр поштового зв’язку №14.

З промислових підприємств різних форм власності діють ДП “ Іванківське лісове господарство ” (річний обсяг реалізовуваної продукції – понад 20 млн. грн., більша частина якої направляється на експорт), Іванківське спеціалізоване державне агролісогосподарське підприємство (реалізація продукції – 4­-5 млн.грн.). Працюють – і доволі успішно – хлібозавод Іванківського райспоживтовариства, ВАТ “Промінь” (виробництво комлектуючих для бортової апаратури літаків АН-148), а також будівельна організація ВАТ “ПМК-2” (середньоспискова чисельність працюючих  – 63 особи).

Філія “ Іванківське райДУ ” обслуговує 441, 3 км доріг загального користування.

КП “ Іванківське комунальне управління водного господарства ” забезпечує водопостачанням 44 населених пункти району, обслуговуючи понад 475 км в/п мереж.

У райцентрі діють ще три підприємства житлово-комунального господарства – КП “Іванківводоканал”, ВУЖКГ та КП райради “ Іванківтепломережа ”.

Мережа лікувальних закладів Іванківського району включає ЦРЛ на 85 ліжок з поліклінікою, одну дільничну лікарню (Розважів) на 10 ліжок, дві амбулаторії сімейної медицини (Макарівська і Феневицька), п’ять медамбулаторій та 50 ФАПів.

Мережа закладів культури – 96 установ, з них: 16 будинків культури, 35 клубів, 43 бібліотеки, дитяча школа мистецтв ім. М. Примаченко, Іванківський районний історико-краєзнавчий музей.

У районі працює 30 навчальних закладів – 7 ЗОШ І-ІІІ ст., 6 НВО “ЗОШ – дитячий садок”, 11 ЗОШ І-ІІІ ст., районний ліцей, три дошкільні  заклади, дитячий будинок “Гніздечко”, Центр дитячої та юнацької творчості. Завдяки увазі, яка надається розвитку фізкультури і спорту, спортсмени району постійно завойовують призові місця в змаганнях різного рівня – обласних, всеукраїнських і міжнародних.

Багата Іванківщина талановитими, знаними людьми. Про частину з них розповідається у книгах місцевих авторів, зокрема Павла Смовжа, редактора районної газети “Трибуна праці”, журналістів Галини Кизі та Тетяни Рябокляч (Кизі), в численних збірниках і альманахах.

Уродженців Іванківського району, які досягнули значних суспільних висот у своїй державі й навіть світі, об’єднує створене в березні 1998 року в м. Києві земляцтво вихідців з Іванківського району, розширене через три роки до рамок регіональної громадської організації (з відповідною юридичною реєстрацією) “Земляцтво “Київське Полісся”. До нього нині входять також відомі в Україні вихідці з колишнього Чорнобильського, а також Поліського районів.

У районі – у селі Болотня – народилася і творила видатна майстриня, лауреат Державної премії УРСР ім. Т.Г. Шевченка, народна художниця УРСР, заслужений майстер народної творчості УРСР, заслужений діяч мистецтв України Марія Овксентіївна Примаченко (1909–1997 р.р.). Її образне мистецтво розвивав у своїх картинах син – Федір Васильович Примаченко, заслужений художник України, лауреат премії ім. Катерини Білокур (1941–2008 рр.).

Продовжує і розвиває народні традиції малювання ще один самобутній художник – заслужений майстер народної творчості України, лауреат премії ім. К. Білокур Василь Платонович Скопич з Іванкова (нар. 1947 р.). Його дуже сильні філософським, поетично-живописним і навіть музичним осмисленням життя цикли картин “Квіти мої – люди”, “Зірка Полин”, “Реалії нашого життя” змушують напружувати думку, замислюватись над сутністю людського буття кожного, хто ознайомлюється з його творами.

Багато музеїв України, і навіть за її межами, мають за честь представляти експозиції тканих робіт – гобеленів, рушників, костюмів тощо, народного художника України, лауреата Державної премії ім. Т. Г. Шевченка, заслуженого майстра народної творчості УРСР Ганни Іванівни Верес (1928–2003 р.р., с. Обуховичі), а також її дочки Валентини Іванівни – заслуженого художника України.

Гордістю району є вихідець із с. Блідча Степан Григорович Савченко – талановитий самодіяльний художник і колекціонер живопису, заслужений енергетик України. А також художники Генріх Маркович Хабінський та Микола Каленикович Степченко. (Усі троє в даний час кияни).

До 85-річчя Іванківського району спеціально створеною редколегією підготовлено і видано чудове за змістом і повнокольоровим поліграфічним виконанням довідкове видання “Іванківщина – перлина Поліського краю”.

Десятки фахівців різних галузей народного господарства району нагороджені орденами і медалями колишнього СРСР, мають почесні звання “заслужений “…

…Існує у районі й безліч проблем, на розв’язання яких спрямовані зусилля місцевої влади, багатьох вищих державних інституцій. Але то вже інша розмова…

Підготував П. СМОВЖ.

Иванков

Иванков – поселок городского типа на севере Киевской области на реке Тетерев, районный центр Иванковского района. Иванков Расположен на левом берегу реки Тетерев. Иванковский район граничит с Житомирской и Черниговской областями, Республикой Беларусь, Бородянским, Полесским и Вышгородского района Киевщины. Расстояние от Иванкова до ближайшей железной дороги, станции Тетерев – 40 км, до Киева – 80 км, до г. Чернобыль – 50 км, до границы с 30-километровой зоной отчуждения – 25 км. Расстояние от Иванкова до международного аэропорта «Борисполь» – 130 км.
Иванков
История
В древности Иванков назывался Землей Трудинивською. Трудинове переходило от одного владельца к другому. В 1589 году эти земли стали называть Местом Ивановым – от имени тогдашнего владельца имения Ивана Проскуры. Впоследствии появилось название Иванков. Жители Иванкова участвовали в освободительной войне украинского народа 1648-1654 годов. Многие из жителей Иванкова в составе Киевского полка защищали северо-западные границы Украины от нападений шляхты. Население Иванкова население активно поддерживало восстание крестьян и казаков против польской шляхты, что в 1664-1665 годах охватившее Правобережную Украину. В Иванкове повстанцы разгромили шляхтское имение.

По Андрусовскому перемирию 1667 года Иванков остался за Польшей. В 1743 году была построена церковь имени Пресвятой Богородицы.

После присоединения Правобережной Украины к России 1793 Иванков стал местечком Радомышльского уезда. В начале XIX века в Иванкове проживало 1300 человек, среди которых было 10 ремесленников. В Иванкове устраивали ярмарки, на которых торговали лесом, бондарные изделия, смолой, дегтем, льном, скотом, рыбой и тому подобное.
В 1887 году по решению схода граждан была создана первая библиотека и открыто сильбудинок, церковно-приходскую школу.Іванків
В конце 1897 года открыт телеграф. Первую телеграмму из Иванкова в Киев отправлено 14 (26) ноября. Штат почтово-телеграфного отделения состоял всего из четырех человек – начальника, надзирателя, почтальоны и сторожа.
В начале ХХ века в городке Иванков насчитывалось 396 дворов, проживало 3138 человек. Значительную часть населения Иванкова составляла сельская беднота. На местных предприятиях – 2 кожаных, 2 кирпичных заводах, в 4 кузницах и 5 мельницах – работала небольшое количество рабочих.

Во время Великой Отечественной войны 808 дней и ночей Иванков был оккупирован немецкими войсками.

 

Иванков Киевская область

 

Пгт Иванков  Киевская область – центр самого большого  в Украине (по территории) админрайона, который включает в  себя всю 30-км зону ЧАЭС. Иванковский район –один из наиболее потерпевших  вследствии  Чернобыльской катастрофы .  Через Иванков к ЧАЭС ( по территории Украины) в  1986 г. проходили все важнейшие грузы, доставлялись  люди. К счастью, теперь  изменилось отношение    к  этому пострадавшему от  «мирного атома» краю: после 25-летнего «забытия» в Иванковский район потянулись  инвесторы, усилиями которых возвращаются  к обработке тысячи гектаров земель.

Иванковский  район знаменит  тем, что здесь родились и творили  такие выдающиеся , всемирно  известные  мастера, как  народная художница Украины Мария Примаченко, ткаля  Ганна Верес,  отсюда вышли многие  другие талантливые  личности.