alt

Непрацездатними вважаються Й працюючі інваліди та пенсіонери

Блог редактора

Процес доведення мною цієї істини (здавалось би, простої – визначеної законодавчо!)  затягнувся на довше, ніж можна було очікувати. Але, слава Богу, він має завершитись: Мінсоцполітики повторно надало однозначно трактоване роз’яснення (див. фотокопію відповіді).

alt

Трішки поясню тим, хто не обізнаний з проблемою, яка досі існує в Іванківському районі, та й на Київщині. Надаючи пільги, про які йдеться у листі­відповіді В. Музиченка, в управлінні соцзахисту населення Іванківської РДА та Вишгородській філії газового господарства «Київоблгазу» досі не хочуть визнавати працюючих пенсіонерів та інвалідів непрацездатними. А тому їх сім’ї не користуються передбаченою пільгою – на подвійний розмір нормативної опалюваної площі (42 м. кв. на кожну таку особу та 21 м. кв. на сім’ю).

Доводив неправильність «місцевого» трактування понять «працездатний» і «непрацездатний» я в січні та березні ц.р., двічі направляв офіційні листи в це профільне міністерство, у березні опублікував отриману звідти відповідь за підписом того ж таки директора Департаменту державної соціальної допомоги. Проте чиновники в районі стояли на своїй позиції… Отож довелося 1 серпня ц.р. опублікувати в «Трибуні праці» відкритий лист міністру Мінсоцполітики України П.В. Розенку і направити той номер газети на його ім’я. Адже його підлеглі не надали у встановлений законом термін офіційної відповіді редакції з приводу порушуваних нашим виданням проблем).

Конкретну, хоч і неповну, відповідь ми таки добились – із 3­місячною затримкою. Правда, вона нічого нового не внесла в ситуацію: таку ж точно – слово в слово! (див. «Трибуну праці» за 17 березня 2015 р.) – нам уже надсилали. Тобто, тепер тільки підтвердили своє трактування поняття «непрацездатна особа». До яких, перечитайте відповідь, відносяться і працюючі інваліди, пенсіонери!

Які ще треба підстави працівникам нашого райсоцзабезу і газовикам, аби виконувати українське законодавство?!

Звертаюсь до тих земляків, які досі не могли скористатись належним їм: якщо й після цього вам будуть відмовляти в наданні пільг на подвійний розмір нормативної опалюваної площі  – повідомте редакцію. Разом звертатимемось  вже до суду. Рішення якого є обов’язковим до виконання соцзабезом. Якщо роз’яснення їх найвищого держвідомства – їм не указ…

Павло СМОВЖ.