ГАЗОВИКИ ВИМАГАЮТЬ ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ

Блог редактора

Якби менше крали…

Й так теж  можна передати думку дуже багатьох українців про свої “верхи” та керівників різних галузей народного господарства.

І справді: звідки набралися багатомільйонні і навіть мільярдні статки у всіх тих клименків, арбузових, пшонок, ставицьких та інших відомих і невідомих нам високопосадовців, які так жирували при януковичах і продовжують збагачуватись нині?!.

А в той час простому люду все підвищують плату за існування під тим самим сонцем, яке обігріває всіх без розбору, не зважаючи на розмір гаманців… Саме так – існування, а не повноцінне, сповнене усіх земних радощів, життя – багатогранне можливостями і спокусами, спокійне в плані добробуту і перспективи…

До цих думок підштовхнула кампанія, яку розгорнули працівники газорозподільних підприємств України. Не бачачи страху в очах мільйонів своїх злиденних  співвітчизників (викликаного тим, як виживати  при вже захмарних для них тарифах на природний газ), газотранспортники взялися послідовно наступати на уряд. Аби той… підвищив діючі тарифи на транспортування природного газу. А також збільшив діючі норми споживання газу – у відповідності з реальними (більшими, як стверджують) обсягами витрат споживачів.

Про це йшла мова нещодавно на спеціально скликаній Конференції газорозподільних підприємств України. На якій обговорено та висунуто ряд вимог до Кабміну у зв’язку, цитую, “з катастрофічною фінансовою ситуацією на газовому ринку”. Ці свої вимоги працівники компаній виклали у резолюції, яку підтримали 36 газорозподільних товариств. Адже, як їм бачиться, “сьогодні через ряд суперечливих рішень держорганів неможливо гарантувати безаварійну і надійну роботу національної газорозподільної системи”…

(Бачте, не вони самі винні, а держоргани!..)

Можливо, й так. Але на чиї плечі ляжуть додатковим тягарем підвищені тарифи й збільшені норми споживання газу?.. Все одно ж це оплачуватимуть – в кінцевому підсумку – рядові громадяни нашої держави! Яким “тарифи” на зарплату і пенсії ніхто не збільшує, а тому – в реальному вимірі – вони, навпаки, знижуються.

Подібні вимоги газовиків на фоні процесу дальшого зубожіння населення нашої країни виглядають, м’яко кажучи, дивно. Як дивно виглядають (а може – й не дивно?..) і чергові передвиборні обіцянки деяких політичних сил, зокрема Опоблоку: “Ми знизимо тарифи і зупинимо зростання цін… Ми відродимо економіку і створимо робочі місця… Ми гарантуємо диктатуру закону… Ми відмінимо пенсійну реформу…” (Яку самі й започаткували!..).

Бачили ми вже їхні дії при владі!.. Як бачимо і дії влади нинішньої…

До речі, про владу. Чому ми так звикли у всьому сподіватися лише на неї?! Чи не тому, що хто при ній – той у нас часто­густо вище закону? Тобто, все може… Й тому маємо персональні очікування типу: “Вот приедет барин – барин нас рассудит”… Саме з такої психології народжується ось таке: “ПАТ Київоблгаз” разом з іншими учасниками Конференції просить керівників країни особисто втрутитися в кризову ситуацію в газовій галузі”…

Яким же чином вони мають зробити це – втрутитися? Продемонструвати чергове вольове рішення – дати команду підвищити згадувані тарифи і нормативи? Бо, як заявляє голова профспілки працівників газових господарств України  Олег Агрба, «діючі тарифи на транспортування природного газу не покривають економічно обгрунтованих витрат. При таких тарифах неможливо утримувати системи газопостачання в належному технічному стані”…

А якщо в цьому випадку очільники держави скажуть правильно: перегляньте свої внутрішні резерви, оптимізуйте витрати, виведіть усе “на чисту воду” – і матимете належний стан справ?.. Що буде тоді?

Але поки що маємо те, що маємо – Систему та її породження…

І її в Україні ніхто не збирається поки що змінювати. Народ ще не “визрів” остаточно, а “верхи” цього й не хотітимуть ніколи! У закордону ж – свої інтереси… Отож все йде, як йде: одні балачки.

Будемо далі спостерігати за процесами чи ставатимемо їх активними учасниками, шановні співвітчизники?

Павло СМОВЖ.