У депутати – черга…

Блог редактора

Здавалось би, що дає депутатський мандат місцевих рад? Ні тобі пільг, як у парламентарів, ні зарплати: на громадських засадах треба працювати на благо людей… Але ж ні: бажаючих – вдосталь.

Найяскравіше популярність цю видно в Іванкові. Виборча комісія селищної ради зареєструвала 97 кандидатів у депутати. У той час, як виборчих округів за новим законом про вибори тут утворено 26. Що означає, що в цій раді обиратимуть стільки ж депутатів. 25 кандидатів висунуті від політичних партій (один від «Солідарності», по 12 – від Радикальної партії Ляшка та «Свободи»). Решта – самовисуванці.

Лише одного кандидата в селищні депутати комісія не зареєструвала – через неправильне оформлення ним документів.

Кандидатур на селищного голову – п’ять. Троє – самовисуванці (діючий селищний голова О.М. Поліщук, пенсіонерка К.Д. Воловик та приватний підприємець В.П. Яковенко), двоє – від партійних організацій (священик з Розважева Максим Козачина – від «Свободи», безробітний з Іванкова Сергій Грищенко – від Радикальної партії).

…Пригадується ситуація з нині діючими депутатами селищної ради. 19 з трьох десятків написали одразу після обрання заяви про те, що бажають працювати саме в постійній земельній комісії ради… Цікаво, якими будуть інтереси нових обранців іванківської громади?

Знаю приклади, коли наші земляки одночасно балотуються нині в районну і Київську обласну ради. «Кудись, може, та пройду…» – зізнався мені один з таких. Теж, видно, мають якісь свої погляди на депутатську діяльність…

Характерною виявилась недавня моя розмова з одним кандидатом у депутати місцевого рівня. На запитання, які мотиви його самовисування, чоловік почав говорити, що йому це цікаво і корисно, бо збагатить життєвим досвідом. І лише на якомусь передостанньому аргументі згадав, що, може, щось зробить корисне і для своїх виборців. Висновки тут важко зробити однозначні, хоча я їх для себе таки зробив…

Невже й цього разу іванківці обиратимуть своїх депутатів без прискіпливого аналізу їхніх мотивів, поведінки – в громадському житті, на роботі і в побуті? Бо коли розкриваються очі – буває пізно: дієвого механізму відізвання депутатів у нас немає.

 Павло СМОВЖ.