Більш, як по п’ять кандидатів на округ

Блог редактора

Сьогодні коротко змалюю картину, яка вимальовується в ході підготовки до виборів у районну раду.

Округів, на яких наші земляки вибиратимуть з числа кандидатів найдостойніших, на їх погляд, депутатів районної ради, визначено нині 34 (проти 52­х на попередніх виборах). Отож саме 34 депутати і представлятимуть інтереси жителів Іванківщини у районній раді VII скликання. А так як на ці місця претендують 179 вже офіційно зареєстрованих кандидатів, то конкурс – великий: по 5,2 чол. на одне «крісло».

Безпартійних серед них дуже багато, але всі йдуть за поданнями політичних партій. Блок Петра Порошенка «Солідарність» висунув своїх представників на кожен виборчий округ. Плюс один кандидат іде першим у списку без округу (він проходить при достатній кількості набраних голосів автоматично – так визначає нова редакція ЗУ «Про місцеві вибори»).

«Закрили» всі округи таким же чином ще дві політичні партії – «Наш край» і «Свобода» (висунули по 35 кандидатів). А от представників Радикальної партії Ляшка на всі округи не набралось – лише на 31. «Укроп» висунув 13 своїх кандидатів, і стільки ж – партія «Громадянська позиція» (А. Гриценка).

Таким чином, на кожному виборчому окрузі балотуються по 5­6 кандидатів у депутати райради.

До речі, серед них – більшість «діючих» сьогодні депутатів районного рівня.

Говорити про персоналії не буду, зазначу лише, що найбільш відомі в районі імена – під партійними прапорами БПП і «Нашого краю».

А тепер – пояснення ситуації для прихильників Юлії Ти­мошенко. Р/о ВО «Батьківщина» у нашому районі районна виборча комісія зняла з передвиборчих перегонів. За те, що подали, як пояснила мені її голова Н.В. Валерко, неповний пакет потрібних документів. Враховуючи серйозність ситуації та її учасників, очевидно, слід сказати про це детальніше. Адже за подібним стоять інтереси не лише ВО «Батьківщина»…

Київський окружний адміністративний суд 7 жовтня ц.р. визнав дії нашої районної виборчої комісії правильними. Тоді Іванківська р/о ВО «Батьківщина» звернулася з оскарженням цього рішення до Київського апеляційного адмінсуду, який 9 жовтня постановив задовольнити апеляційну скаргу. Тобто, скасував постанову Окружного адмінсуду, визнав дії РВК протиправними в частині відмови в реєстрації кандидатів від «Батьківщини» і зобов’язав комісію повторно розглянути подані документи та прийняти рішення щодо їх реєстрації відповідно до чинного законодавства.

У неділю, 11 жовтня Іванківська районна виборча комісія вдруге – вже за рішенням суду – розглядала питання реєстрації кандидатів у депутати райради від ВО «Батьківщина». І прийняла рішення знову відмовити в реєстрації. На підставі того, що до РВК подано неповний пакет документів.

– Нічого нам додатково – з того, чого не вистачає – не подавали, – говорить Н.В. Валерко, голова комісії. – Тож рішення не може бути іншим.

А час іде, й 25 жовтня – вже зовсім близько…

Павло СМОВЖ.