alt

ЧИ ПОТРІБНІ НАМ «ЧУЖІ» БІЖЕНЦІ?..

Блог редактора

alt

Ставлю питання саме так, бо своїх маємо близько двох мільйонів. Правда, їх – втікачів із території війни в Україні, яку вперто називають зоною АТО – офіційно іменують обтічно: внутрішньо переміщені особи… Але суть від цього майже не змінюється. Адже люди покидали свої – вцілілі або розбиті снарядами – домівки, позбулися мирного життя, роботи, душевного спокою і впевненості в завтрашньому дні. Й тепер мусять задовольнятися надто скромною допомогою держави, бо на більше вона сьогодні неспроможна. Про надання всім переселенцям (їх ще й так називають) нормальних житлових умов – і мови немає.

…А тут треба приймати до себе для, кажуть, тимчасового проживання ще й біженців із теж охопленої війною Сирії! Для яких потрібні немалі затрати – на фоні все зростаючої бідності в нашій країні. Що, чим далі – тим більше, породжує масове незадоволення українських громадян керівництвом своєї держави.

В соціальних мережах – і не тільки – розгорнулися з цього приводу справжні баталії різних думок. Сьогодні я хочу показати, фрагментарно, як сприймають наші земляки готовність допомагати «чужим» біженцям з боку очільників України та, відповідно, певних держслужб.

Особливо ця тема «розігрілася», коли стало відомо, що й на Київщині (в м. Яготин) готується база для прийняття сірійців (на знімку).

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

Павло СМОВЖ.